Skoč na obsah Skoč na menu

Registrácia na Red Bull Get on Top 2016 je spustená

Registrácia na Red Bull Get on Top 2016 je spustená

Vertikálny motorkársky súboj, Red Bull Get on Top, sa vracia po trinástich rokoch, aby nielen jazdcom, ale aj divákom, priniesol poriadnu dávku adrenalínu. Na kopci v Porúbke pri Žiline sa už o necelé tri mesiace ukáže, kto má natrénované, kto zvolil najlepšiu techniku, a či diváci budú odchádzať so spadnutou sánkou

Na štarte sa očakáva 140 statočných, ktorí sa predstavia vo vyraďovacích dueloch. Štartuje sa na rovine, kde na jazdcov budú čakať umelé prekážky v štýle superendura, vytvorené z dreva alebo kameňov. Na začiatku trate a na úpätí strmého kopca pôjdu jazdci v dvoch paralelných tratiach, ktoré sa približne v polovici kopca spoja do jednej. Tu sa už pozornosť jazdcov sústredí na nástrahy terénu, výber najvhodnejšej koľaje a prítomnosť súpera. Súboje o každý meter a o najvhodnejšiu koľaj určite prinesú ešte viac adrenalínu! 

Počas prvých troch ročníkov Red Bull Get on Top sa kopec v Porúbke pokoriť nepodarilo. Bránou neprešiel zatiaľ ani jeden jazdec, aj keď niekedy chýbalo iba pár metrov. Bude sa 24. septembra 2016 prepisovať história? To závisí hlavne od všetkých jazdcov, ktorí prijmú výzvu a ešte dnes sa zaregistrujú na www.redbull.sk/getontop.

Red Bull Get on Top je podujatie, nadväzujúce na legendárnu akciu, ktorá sa v Porúbke pri Žiline konala pred viac ako desiatimi rokmi. Tento rok sa menia pravidlá a vo vynovenej verzii to nebude iba súboj jazdec vs kopec, ale zároveň aj jazdec vs jazdec. Porúbka zažije celosvetovú premiéru konceptu dual up-hill, ktorý na štartovú líniu proti sebe postaví dvoch pretekárov. Postupuje ten jazdec, ktorý to dotiahne vyššie a podarí sa mu zdolať prekážky na pripravovanej trati. Na štarte sa stretnú profesionáli aj začiatočníci, mladá krv a starí klasici, úspešní jazdci, ale aj neznáme talenty. Prihlásiť sa môžu pretekári s motokrosovou alebo enduro motorkou, a to bez obmedzenia objemových kubatúr. Red Bull Get on Top zaradil do svojho nabitého kalendára aj náš úspešný dakarista, Štefan Svitko. 

 

Zdroj: countrycross.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok