Skoč na obsah Skoč na menu

Sidecarcross a Quadcross európskych národov v Gueugnone (Francúzsko)

Sidecarcross a Quadcross európskych národov v Gueugnone (Francúzsko)

V dňoch 8.-9.10.2016 sa crossová trať vo francúzskom Gueugnone stala hostiteľom Sidecarcrossu a Quadcrossu európskych národov 2016.

V triede Sidecarcross ukázalo 13 motivovaných tímov veľkolepý a divácky veľmi zaujímavý závodný deň. Napokon však belgický tím s jazdcom Hendrickx-Van den Bogaartom, ktorý vyhral posledné preteky, si on so svojimi spolujazdcami v tíme Adriaenssen Daidersom a Vanluchene-Kurpnieksom odniesli celkové víťazstvo z Gueugnone. Tímu z Holandska „Bax-Bax“ sa podarilo dosiahnuť svoje osobné víťazstvo a to v podobe druhého miesta v celkovom poradí. S dvoma druhými miestami bratov Čermákovcov sa práve ich tím umiestnil na konečnom treťom mieste.


V triede Quadcross na podujatí Quadcrossu a Sidecarcrossu európskych národov štartovalo 12 tímov. Po druhej rozjazde podujatia ešte nebolo o víťazovi ani zďaleka rozhodnuté, pretože o prvenstvo v tabuľke bojovalo až 5 krajín - Francúzsko, Holandsko, Lotyšsko, Estónsko a Veľká Británia. Tretia jazda bola zastavená po 2 kolách z dôvodu chybného štartu. Všetci možní víťazi sa v priebehu pretekov niekoľkokrát prestriedali vo vedúcich pozíciách, avšak nakoniec to bolo práve Francúzsko, ktoré obsadilo prvú priečku, nasledované bolo tímom z Holandska a tretím tímom z Estónska.

 

Quad_side_France_2016.jpg

Quad_side_France_20161.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok