Skoč na obsah Skoč na menu

Slovenský motokrosový majstrák 2017 po novom

Slovenský motokrosový majstrák 2017 po novom

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose (MM SR) dostanú v tejto sezóne nové pomenovanie MX OPEN - avšak to ani z ďaleka nie je všetko. Zmien bude neúrekom a to vďaka vstupu promotéra ,ESX media, do hry. Ten sa bude starať najmä o to, aby boli motokrosové podujatia na Slovensku atraktívne pre divákov, riadne zmedializované a aby motokros nebol len okrajovým športom na slovenskej scéne. 

Zdá sa to byť veľké sústo, avšak ESX média po dvoch úspešných ročníkoch EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT a piatich sezónach pôsobenia v rámci Regionálneho pohára v motokrose v regióne Východ, má dostatočne skúsený team ľudí na splnenie týchto ambícii. „Motokros potrebuje nové impulzy a musíme držať krok so svetovými podujatiami akými sú napríklad MXGP. Na Slovenku máme výborných jazdcov, mnohých angažovaných organizátorov, technické trate.....a verejnosť o tom ani netuší. Tento rok bude prelomový v zmysle popularizácie motokrosu voči verejnosti. Je za tým totiž viac, ako len medializácia. Keď budú podujatia atraktívne a prehľadné a diváci budú mať dobrý servis, tak prinesú organizátorom financie na skvalitnenie trate a starostlivosti o jazdcov. Jazdci budú mať väčšiu motiváciu trénovať, keď sa na nich namiesto 1000 divákov bude pozerať 5000 a k tomu ďalších 10.000 pri televíznych obrazovkách či na internete.“ vysvetľuje Ľuboš Löffler, viceprezident SMF pre motokros.

MX OPEN - nová éra motkrosu na Slovensku   

mxopen_logo.png

Snáď najväčšou novinkou sezóny 2017 budú LIVE televízne a internetové prenosy na TV 213 ( https://213.sk/). Priamo z podujatí budú vysielané všetky jazdy aj s komentárom, chýbať nebudú ani rozhovory s jazdcami, ich trénermi či manažérmi. „Našou snahou bude priblížiť tento šport širokej verejnosti, hovoriť jednoduchým jazykom a ukázať krásu a drinu, ktorú v sebe motokros nesie. Preto okrem televízie 213 spolupracujeme aj s rádiom Šport a s mnohými online portálmi a magazínmi zo Slovenka, Maďarska a Čiech. “ vraví René Ražek, promotér ESX media, a pokračuje: „ Na to, aby sme mohli motokros vysielať, sme museli spoločne s činovníkmi zo SMF sprehľadniť kategórie a jednotlivé rozjazdy. Divákovi nič nehovoria zložité skratky a mnohopočetné štarty, kde na štartovacej rampe stojí zopár motoriek. Atraktívne je však vidieť napínavú kvalifikáciu, kde ide o postup, plné štartovacie rampy dvoch finálových jázd a napínavé súboje. Presne toto im chceme dať. Preto v rámci MX OPEN 2017 budú dve hlavné triedy MX OPENMX2 ( MX2, MX JUNIOR, MX125 ). Vsunutou triedou budú veteráni MX4 a MX4+, tí ale nebudú medializovaní.“ Na svoje si prídu nielen televízni diváci, ale aj tí, ktorí sa rozhodnú prísť na podujatie samotné. Čaká na nich trať ako na MXGP, teda MONSTER mosty na trati, pódiá a stany, rozdávanie energetických nápojov a tričiek, fotenie s monstertruck-om a motorkami, sprístupnenie paddocku pre verejnosť, autogramiády, FUN zóna (playstation hry a virtuálna realita), MX OPEN OFFICIAL STORE ( oficiálne tričká, mikiny, čiapky, šálky a iné ), profesionálny cattering, MONSTER GIRLS atď.

 

Profi prístup = profi jazdci

mysmemotokros.png

Pre jazdcov a ich teamy bude MX OPEN o kvalitnom zázemí, aby mohli podávať dobré výkony, a aj o extra motivácii. Okrem kľúča pre finančné odmeňovanie úspešných jazdcov v zmysle NŠP pribudne aj odmena za holeshot, teda za najvydarenejší štart. Ten kto bude prvý v prvej zákrute si odnesie FOX HOLESHOT finančnú prémiu vo výške 50 EUR + Oblečenie od #711FoxRacing a aj body do Holeshot seriálu, kde na najúspešnejšieho štartéra bude čakať hodnotná cena. 


Kalendár MX OPEN

V rámci sezóny 2017 bude pod novou značkou MX OPEN usporiadaných 5 podujatí na Myjave, v Gbeloch, Sverepci, Mníšku nad Hnilcom a v Šenkviciach. „ Stavili sme na tradičných a skúsených usporiadateľoch s ktorými sme sa stretli, všetky zmeny sme s nimi konzultovali a dohodli sa na spoločných riešeniach. Je to prospešné pre všetky strany a preto sme sa stretli s pozitívnou odozvou. Dúfam, že vďaka angažovanosti na všetkých frontoch urobíme slovenský motocross o čosi krajším zážitkom.“ komentuje René Ražek, promotér ESX media. 

Viac informácií ako aj fotogalérie, video, tlačové správy a články nájdete na webe: http://www.mxopen.sk/ a na stránke www.smf.sk/motokros.

Začíname na Myjave tradične 1. mája (pondelok)

Trať v Myjave minulý rok oslávila svoju 50-ročnú históriu. Je to už vryté hlboko v mysliach všetkých fanúšikov aj jazdcov, že sviatok práce, 1.máj, patrí v Trenčianskom kraji motocrossu. Tradícii zostávame verní a preto Vás pozývame v pondelok 1. mája na MX OPEN na Myjavu. 


Plagat_Myjava_po_uprave-page-001.jpg

 


 

 

MX_open_kalendar.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok