Skoč na obsah Skoč na menu

Sezóna RPZ východ ESX cup 2017 zahájená v Kechneci, najrýchlejším jazdcom bol Jaroslav Antalič

Sezóna RPZ východ ESX cup 2017 zahájená v Kechneci, najrýchlejším jazdcom bol Jaroslav Antalič

Netradične v sobotu v Kechneci odštartoval ESX cup - Regionálny pohár Východ 2017, ktorého súčasťou bol i medzinárodný šampionát MX65,. MX85 a MX Ladies. Bláznivé aprílové počasie dožičilo jazdcom slnko aj prudkú dažďovú spŕšku, a tak sa mali s čím pasovať. 

Na trať, kde sa konal pred dvoma rokmi záverečný motocross ISDE (medzinárodná motocyklová súťaž) prišlo 140 jazdcov, z toho 12 dievčat. V nasledujúcich riadkoch si rozoberieme jednotlivé rozjazdy v poradí, v akom za sebou nasledovali. Najprv však klobúk dole pred holeshot majstrami (holeshot kings), teda s tými, ktorým sa výborne podarili štarty a boli prví v prvej zákrute.

Holeshot kings:

 

1.jazda

2.jazda

Spoločné rozjazdy MX OPEN, MX2, MX2 Junior, MXjun.125

Jaroslav Antalič

Jaroslav Antalič

Spoločné rozjazdy MX 65, MX 85, MX LADY

Samuel Baláž

Samuel Baláž

MX2 Hobby

Tomáš Jakab

Lybomyr Rilchyskyy (UA)

Spoločné rozjazdy MX4, MX4+, Twinshock

Zoltán Vörös

Ján Uličný

MX1 Hobby

Samuel Sedlák

Matej Mezenský

 

Spoločné rozjazdy MX OPEN, MX2, MX2 Junior, MXjun.125

Finálové jazdy otvárali najsilnejšie triedy MX OPEN, MX2, MX2 Junior a MX Junior 125. Ich 20 minút plus dve kolá priniesli absolútne víťazstvo Jaroslavovi Antaličovi, ktorý bol dvakrát suverénne prvý od začiatku až do konca. Okrem finančných prémií od promotéra ESX média a trička od 3b za holeshot, získal za prvenstvo aj motokozmetiku od Motomixu a šiltovku od ESX. Ladislav Ihnát mu za celý organizačný team v Kechneci na záver odovzdal cenu pre najrýchlejšieho jazdca podujatia - novú motocrossovú prilbu. Štedro odmenený Antalič sa tešil nielen z materiálnych výhier, ale aj zo získaných bodov, ktorými výborne začal sezónu vo svojej kategórii MX OPEN.

Kategóriu MX2 si podmanil Radoslav Matula na Kawaski, Jaroslav Dubóci na svojej KTM vyhral v kategórii MX2 Junior a kategórii  MX Junior 125 dominoval Márk Harsca na KTM.

Spoločné rozjazdy MX 65, MX 85, MX LADY

Pri týchto rozjazdách sa nepotvrdilo nepísané pravidlo, že kto má holeshot, ten aj ľahko zvíťazí. Po štarte prvého Samuela Baláša odsunuli až na konečné tretie miesto v kategórii MX85 jeho dvaja súperi Nikolas Marek a Krisztian Vincze Dóka. Víťazom pre kategóriu MX 85 sa stal Nikolas Marek na Yamahe a Krisztián na KTM bol druhý.

Najmladší jazdci MX65 to mali národnostne pestré, keďže sa na štart okrem Slovákov postavili aj Česi a Maďari. Zvíťazil Zimek Přemysl z Čiech pred druhým Slovákom Máriom Hadom a tretím Bálintom Némethom z Maďarska.

Kechnecká trať prilákala úctyhodný počet žien do kategórie LADY, a to 12. Hneď v kvalifikácii si zranila koleno jedna z adeptiek na výhru, Laura Smoľarová, a bez nej stupienok víťazov vyzeral takto: na prvom mieste Vivien Márton, na druhom Mária Klimčíková a na treťom Anna Piarová.

MX2 Hobby

Skutočne napínavé súboje do posledných sekúnd priniesli rozjazdy kategórie MX2 Hobby, kde sa Matúš Kukla snažil obhájiť si vedúce postavenie v prvej jazde do posledných sekúnd, avšak Ukrajinec Lybomyr Rilchyskyy ho pred cieľom predbehol. V druhej jazde Rilchyskyy získal holeshot a bolo už jednoduché nepustiť nikoho pred seba. Zvíťazil teda Rilchyskyy pred Kuklom a tretí skončil Silvester Lipjanec. 

Spoločné rozjazdy MX4, MX4+, Twinshock

Skôr narodení páni ukázali, že do sezóny vstupujú vo výbornej forme. Víťaz kategórie MX4 (od 40 do 50 rokov) Zoltán Vörös, jazdil nielen svoje dve veteránske rozjazdy, ale ponaháňal sa aj s mladšími v rámci kategórie MX OPEN, kde skončil na 5. mieste. Pánom nad 50 rokov, MX4+, velil Janko Uličný a historickým motocyklom v kategórii Twinshock zasa Miroslav Marônek.

MX1 Hobby

Jednoznačným víťazom oboch finálových jázd sa stal Samuel Sedlák, no súboje sa zvádzali o 2. miesto. Miroslavovi Šuškovi vyšla výborne druhá jazda, kde sa musel celý čas pasovať s Milošom Sekerákom, ktorý mu nebezpečne dýchal na chrbát a v dvoch kolách ho dokonca na chvíľku aj predbehol. Šuška tlak však zvládol a obhájil si druhé miesto pred Sekerákom.

Ďalšie podujatie - 7.5.2017 v obci Spišské Vlachy.
V máji sa môžete opäť tešiť na stretnutie všetkých motocrossových fanúšikov z Východného Slovenska v obci Spišské Vlachy, kde sa motocross jazdí už od nepamäti a kde vyrástlo hneď niekoľko motocrossových legiend. Niektoré, ako je napríklad Janko Uličný, uvidíte aj v akcii. Nenechajte si to ujsť!

Viac info o ESX CUP 2017: https://esxcup.sk/

alebo na facebooku: https://www.facebook.com/esxcup2017/

 

Autor článku: Radka Kovaľ Mazáková
Autor foto: Róber „Rouby“ Roľa

ESX_kalendar.jpg

 

t-7016.jpgt-85605.jpgt-85734.jpgt-85797.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok