Skoč na obsah Skoč na menu

Spišské Vlachy privítali rekordný počet pretekárov zo 4 krajín

Spišské Vlachy privítali rekordný počet pretekárov zo 4 krajín

Rekordný počet, takmer 190 jazdcov sa zišlo na Spiši, aby si vychutnali druhé podujatie zo série ESX CUP 2017, Regionálny pohár v motokrose Východ. Podujatie bolo zaradené zároveň do seriálu Majstrovstiev Slovenska najmenších, teda MX65 a MX85 a MX LADY a aj do medzinárodného MACEC CUP-u pre kategórie MX65, MX85, MX1 a MX2.

Aj napriek tom, že preteky na tejto trati boli minulý mesiac zrušené kvôli zlému počasiu, odradiť sa nenechal takmer nikto. A dobre urobili. Počasie ako na objednávku, skvelo pripravená trať a kvalitná medzinárodná konkurencia z Maďarska, Čiech, Ukrajiny a Slovenska boli odmenou každému, kto sem meral cestu. Diváci medzi sebou spoznávali aj známeho dakaristu, Jaroslava Katriňáka, ktorý robil prišil so svojim synom, taktiež Jaroslavom, víťazom kategórie MX65.

Holeshot kings: (najlepší štartéri podujatia)

 

1.jazda

2.jazda

Spoločné rozjazdy MX OPEN, MX2, MX2 Junior, MXjun.125

Jaroslav Antalič

Marko Pal

Spoločné rozjazdy MX 65, MX 85, MX LADY

Bence Pergel

Bence Pergel

MX2 Hobby

Pavol Gorek

Matúš Kukla

Spoločné rozjazdy MX4, MX4+, Twinshock

Ján Čuňočka

Peter Pipich

MX1 Hobby

Milan Tekel

Norbert Sučko

 

Spoločné rozjazdy MX OPEN, MX2, MX2 Junior, MXjun.125

Jazdci zadelení či už podľa kubatúry alebo veku do týchto 4 kategórii sa s traťou v Spišských Vlachoch popasovali ako prví. Jaroslav Antalič sa pokúsil zopakovať triumf z Kechneca v kategórii MX OPEN (charakteristika kategórie: objem motora od 125ccm 2T a od 250 ccm 4T, pre pretekárov od 16 rokov). Po prvej jazde sa zdalo, že sa mu to aj podarí. V tej druhej doplatil na následky zrážky viacerých jazdcov a po dvoch kolách odstúpil. 25 bodov za víťazstvo z prvej jazdy sa na jeho konto pripísalo, ale keďže za druhú mal nulu, skončil v hodnotení až na 8. mieste. Bence Pergela stihol rovnaký osud a aj napriek dvom holeshtom sa musel uspokojiť s 9. miestom. Antaličov a Pergelov výpadok sa pokúsili zúročiť dvaja jazdci: Martin Toth Marko Pal z Maďarska. Konzistentnejší bol Martin Toth a tak sa mohol tešiť z víťazného vavrínu, druhé miesto v MX OPEN obsadil Marko Pal a Ukrajinec Andriy Krichfalushiy bol tretí. V rámci medzinárodného pohára v motocrosse MACEC Cup-u si najviac bodov na konto pripísal Marko Pal.

Kategóriu MX2 (charakteristika kategórie: objem motora od 175ccm do 250ccm a od 14 do 21 rokov s 4T) si podmanil Martin Geňo vďaka víťazstvu v druhej finálovej jazde. Druhé miesto zostalo pre víťaza prvej finálovej jazdy aj kvalifikácie Radoslava Matulu. Tretí bol Kamil Kvasnička. Najviac bodov do MACEC Cup-u si vyslúžil už spomínaný Martin Geňo.

V kategórii MX Junior 125 (charakteristika kategórie: objem motora od 100ccm do 125ccm 2T pre pretekárov od 13 do 19 rokov s 2T) víťazstvo patrilo suverénne Norbertovi Klauszovi.

Ako víťaz v ďalšej juniorskej kategórii MX2 junior (charakteristika kategórie: objem motora od 175ccm do 250ccm a od 14 do 21 rokov s 4T) obišiel Xavér Vörös.

Spoločné rozjazdy MX65, MX85, MX LADY

Keďže sa v nedeľu v Spišských Vlachoch stretli nielen regionálni jazdci, ale aj tí celoslovenskí a navyše aj medzinárodní, ktorí bodujú v rámci MACEC Cup-u, konkurencia bola naozaj výdatná.

Maďarský reprezentant Bence Pergel po dvoch holeshotoch zvíťazil v kategórii MX85 (v rámci ESX cup-u, aj Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose), najviac bodov do MACEC CUP-u si však odniesol Krisztian Vincze Dóka. Pre mladších jazdcov na menších motorkách v kategórii MX65 bola situácia podobná. Víťazom regionálneho ESX Cup-u aj Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose sa stal Jaroslav Katriňák a víťazom MACEC CUP-u zasa Patrik Imrich.

11 dievčat bojovalo v kategórii MX LADY. Majstrovstvá Slovenska v motokrose ako aj regionálny ESX CUP vyhrala Mária Klimčíková, čím si vyslúžila priebežne druhé miesto v národnom „majstráku“.  

MX2 Hobby

Početná skupina hobby pretekárov MX2 hobby (nižšia výkonnostná trieda ako MX2) sa postarala divákom o zábavu. Zvíťazil v nej suverénne Mates Penták, druhý skončil Pavol Gorek a tretí Tomáš Ballo.

Spoločné rozjazdy MX4, MX4+, Twinshock

Veteránske kategórie si v Spišských Vlachoch zaspomínali na staré dobré časy, kedy táto trať bola jednou z oficiálnych tratí pre tréning v motocrossu. Peter Pipich v MX4 (jazdci od 40 do 50 rokov) predbehol domáceho Janka Uličného v oboch finálových jazdách a tretie miesto nechali pre Vladimíra Zavadetskeho. Kategóriu nad 50 rokov MX4+ vyhral Čech Petr Dokoupil a kategóriu historických motocyklov Twinshock zasa Miroslav Marônek na svojej ČZte.  

MX1 Hobby

Samuel Sedlák už na prvom podujatí zo série ESX CUP v Kechneci ukázal, že je v skvelej forme a v Spišských Vlachoch to opäť potvrdil. Holeshoty síce nezískal, ale zato mu patrili obidve finálové jazdy. Druhé miesto si stabilne držal Norbert SučkoMiroslav Šuška skončil tretí. 

Ďalšie podujatie - 18.6.2017 v Širokom

Motokros v Širokom je už tradične vrcholom sezóny tak pre tisícky fanúšikov aj jazdcov. Tento rok to nebude inak, keď v nedeľu 18.6, rozozvučí obec pri tunely Branisko, motokros. Organizátori spoločne s promotérom ESX media si aj pre tento rok pripravili tombolu, atrakcie pre deti a dospelých, výborné občerstvenie a kvalitné komentovanie podujatia. Tešíme sa na Vás!

Viac info o ESX CUP 2017: https://esxcup.sk/

alebo na facebooku: https://www.facebook.com/esxcup2017/

 

Autor článku: Radka Kovaľ Mazáková

Autor foto: Róber „Rouby“ Roľa

 

SpVlachy-88809.jpgSpVlachy-88801.jpgSpVlachy-88775.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok