Skoč na obsah Skoč na menu
Richard Šikyňa si na MXGP v Španielsku polepšil o dve miesta

Richard Šikyňa si na MXGP v Španielsku polepšil o dve miesta

Dvanáste tohtoročné podujatie seriálu majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove uskutočnilo v nedeľu 11.10.2020 v Španielsku, na úplne novej trati „intu Xanadú Arroyomolinos“. Slovenský reprezentant Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM si v prvej jazde vybojoval výborných 9 bodov za 12. miesto. V druhej jazde mal však v 14. kole ťažký pád a tak preteky nedokončil. S celkovým ziskom 67 bodov si aj napriek smole v druhej jazde polepšil o dve miesta a posunul sa v priebežnom hodnotení seriálu na 24. priečku.

»»
Talentovaný Šimon Jošt získal titul majstra ČR v triede MX2!

Talentovaný Šimon Jošt získal titul majstra ČR v triede MX2!

Len pred mesiacom oslávil svoje 20-te narodeniny a dnes už je držiteľom titulu medzinárodného majstra ČR v kategórii MX2!!! Talentovaný motokrosový jazdec Šimon Jošt #53 jazdiaci v českom Osička MX Team-e sa v sezóne 2020 môže tešiť z krásneho úspechu. Šimon absolvoval celý seriál Kůta MM ČR v motokrose, nestratil sa v silnej medzinárodnej konkurencií a svoje jazdecké skúsenosti premenil v titul majstra ČR.

»»
Seriál MS v motokrose sa presúva do Španielska

Seriál MS v motokrose sa presúva do Španielska

Tohtoročný seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračuje tento víkend v Španielsku v poradí už svojím 12. podujatím. Najlepší svetoví motokrosoví jazdci si v dňoch 10.-11.10.2020 zmerajú svoje sily na medzinárodnom okruhu v Madride, ktorý sa nachádza priamo pri nákupnom centre intu Xanadú. Je to po prvýkrát, čo sa na tejto trati uskutoční MXGP šampionát a samozrejme medzi jazdcami v triede MX2 nebude chýbať ani náš Richard Šikyňa (# 102).

»»
6 bodov pre Richarda Šikyňu z tretích pretekov MXGP v Mantove

6 bodov pre Richarda Šikyňu z tretích pretekov MXGP v Mantove

Túto nedeľu (4.10.2020) sa uskutočnilo posledné podujatie zo série troch pretekov majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“ v talianskej Mantove. Pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu (MX Slovakia), jazdiaceho za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM dopadli o niečo lepšie, ako tie predchádzajúce. V doobedňajšom meranom tréningu zajazdil 18. najrýchlejší čas a v poobedných pretekoch si vyjazdil ďalších 6 svetových bodov za 17. a 19. miesto. Celkovo skončil  21. a v priebežnom hodnotení seriálu klesol so ziskom 58 bobov na 26. pozíciu. Už najbližšiu nedeľu ho čakajú ďalšie, v poradí 12. preteky seriálu MXGP, tentokrát v Španielsku.

»»
R. Šikyňu na druhých pretekoch MXGP v Mantove zradila technika

R. Šikyňu na druhých pretekoch MXGP v Mantove zradila technika

Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“ v Mantove sa uskutočnili v stredu 30.9.2020 aj za účasti Richarda Šikyňu (MX Slovakia), jazdiaceho za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM. Už od doobedňajšieho voľného tréningu a následnej kvalifikácie sa situácia pre jediného slovenského reprezentanta nevyvíjala pozitívne. Po problémoch s oboma motocyklami  sa Richardovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a nemohol ani nastúpiť do prvej jazdy.

»»
Nové opatrenia ÚVZ - opatrenie hranice

Nové opatrenia ÚVZ - opatrenie hranice

V utorok 29.9.2020 zverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR nové opatrenia pre systém prechodu hraníc. V dokumente sú uvedené podmienky vstupu na územie SR z krajín EU a z krajín mimo EU.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok