Skoč na obsah Skoč na menu
Motokrosová sezóna SMF 2020 ukončená!

Motokrosová sezóna SMF 2020 ukončená!

Vzhľadom na vývoj súčasnej situácie ŠK MX SMF oznamuje, že tohtoročná komplikovaná motokrosová sezóna SMF je podujatím v Gbeloch ukončená. Komisia uskutočnila viacero rokovaní s organizátormi za účelom uskutočnenia ešte jedného podujatia seriálu Slovenského pohára, avšak vydaný zákaz organizácie hromadných podujatí všetky tieto snahy a rokovania zmaril. na základe uvedeného je seriál Slovenského pohára "COVID CUP 2020" piatym podujatím v Gbeloch ukončený.

»»
Richard Šikyňa je po prvých pretekoch MXGP v Mantove na 22. mieste

Richard Šikyňa je po prvých pretekoch MXGP v Mantove na 22. mieste

Po dvojtýždňovej prestávke sa seriál majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“ presunul na ďalšie tri podujatia do talianskej Mantovy. Prvé zo série trojice pretekov, ktoré sa uskutočnili túto nedeľu 27.9.2020 sa pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu (MX Slovakia), jazdiaceho za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM nevyvíjali priaznivo. Po nepresvedčivej kvalifikácii skončil v pretekoch na 27. a 25. mieste a tak zostal bez bodov. V priebežnom hodnotení seriálu klesol o jednu priečku na 22. miesto.

»»
Seriál MS v motokrose MX GP pokračujú opäť v Taliansku

Seriál MS v motokrose MX GP pokračujú opäť v Taliansku

Tohtoročný motokrosový svetový šampionát MX GP pokračuje ďalšou sériou podujatí na jednom okruhu a to na okruhu Mantova v Taliansku, kde sa uskutočnia hneď tri po sebe idúce podujatia. Slovensko bude na šampionáte opäť reprezentovať v triede MX2 Richard Šikyňa, ktorý je po ôsmich podujatiach seriálu tesne za TOP20 - v priebežnom hodnotení mu patrí 21. miesto.

»»
Oznam ŠK MX SMF - pretek 27.9.2020 nebude

Oznam ŠK MX SMF - pretek 27.9.2020 nebude

Športová komisia MX SMF oznamuje, že v nedeľu 27.9.2020 sa šieste podujatie Slovenského pohára MX neuskutoční. ŠK MX SMF v súčasnej dobe hľadá možnosti uskutočnenia ešte jedného podujatia v októbrovom termíne. O výsledkoch rokovania vás budeme bezodkladne informovať.

»»
V Gbeloch možno záver seriálu MX COVID Cup 2020 - a možno aj nie

V Gbeloch možno záver seriálu MX COVID Cup 2020 - a možno aj nie

Tak ako úvod do sezóny výrazne poznačili opatrenia kvôli pandémii koronavírusu, výrazne zasiahli aj do jej záveru. Zrušené podujatie v Čataji a komplikované podmienky účasti zahraničných pretekárov v Gbeloch sú toho dôkazom. Spomedzi 145 zúčastnených jazdcov v Gbeloch boli len 4 zahraniční, aj tí sa mohli zúčastniť len s platným negatívnym testom na COVID-19.Mnohí českí a maďarskí pretekári nedostali termín na testovanie, respektíve ho dostali neskoro, a tak aj napriek snahe sa zúčastniť nemohli a rozohraná sezóna na Slovenku im ušla pomedzi prsty.

»»
Nové opatrenia ÚVZ - opatrenie hranice

Nové opatrenia ÚVZ - opatrenie hranice

Vo štvrtok dopoludnia zverejnil Úrad verejného zdravotníctva SR nové opatrenia pre systém prechodu hraníc v súvislosti so zaradením ČR do tzv. červenej zóny. Materiál o.i. pojednáva o podmienkach vstupu na územie SR z krajín EU a z krajín mimo EU, kedy je povinná karanténa v dĺžke minim. 5 dní. Pre nás sú však dôležitejšie nariadenia v súvislosti s účasťou našich jazdcov na podujatiach v ČR, resp. českých jazdcov na podujatiach u nás.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok