Skoč na obsah Skoč na menu
Slovenský pohár MX COVID CUP 2020 pokračuje v nedeľu v Gbeloch

Slovenský pohár MX COVID CUP 2020 pokračuje v nedeľu v Gbeloch

V nedeľu 20.9.2020 sa v motokrosom areáli v Gbeloch uskutoční piate podujatie tohtoročného seriálu Slovenského pohára v motokrose MX COVID CUP 2020. 

»»
Richard Šikyňa po tretích pretekoch MXGP vo Faenze stále na 21. mieste

Richard Šikyňa po tretích pretekoch MXGP vo Faenze stále na 21. mieste

Túto nedeľu (13.9.2020) sa v talianskej Faenze konalo posledné podujatie zo série troch pretekov seriálu majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“. Pre Slováka Richarda Šikyňu (MX Slovakia), jazdiaceho za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM v triede MX2 na KTM 250 SXF preteky aj napriek sľubným štartom v oboch jazdách nedopadli podľa očakávaní. V prvej jazde si vybojoval nakoniec 7 bodov za 14. miesto a z druhej po páde a technických problémoch musel odstúpiť. V priebežnom hodnotení seriálu majstrovstiev sveta mu so ziskom 52 bodov zostáva 21. priečka.

»»
Richard Šikyňa na druhých pretekoch MXGP vo Faenze získal ďalších 9 bodov

Richard Šikyňa na druhých pretekoch MXGP vo Faenze získal ďalších 9 bodov

Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“ na okruhu vo Faenza sa v stredu (9.9.2020) uskutočnilo aj za účasti Slováka Richarda Šikyňu (MX Slovakia), jazdiaceho vo farbách tímu JD GUNNEX KTM RACING TEAM v triede MX2 na motocykli KTM 250 SXF. Po nepresvedčivej kvalifikácii, v ktorej zajazdil 22. najrýchlejší čas si v hlavných pretekoch vybojoval spolu 9 bodov za 18. a 15. miesto. Celkovo to stačilo na 17. priečku. V priebežnom hodnotení seriálu si so ziskom 45 bodov pohoršil o jednu pozíciu a patrí mu teraz priebežné 21. miesto. Už túto nedeľu sa pokúsi na tretích pretekoch vo Faenze zabojovať o ďalšie svetové body a návrat do TOP 20-tky.

»»
SP v motokrose v Čataji je zrušený!!!

SP v motokrose v Čataji je zrušený!!!

ŠK MX SMF oznamuje, že z dôvodu prijatých opatrení v súvislosti so súčasnou epidemiologickou situáciou je po dohode s organizátorom nútená zrušiť piate podujatie seriálu Slovenského pohára v motokrose, ktoré sa malo uskutočniť v nedeľu 13.9.2020 v Čataji.

»»
Richard Šikyňa po pretekoch MXGP vo Faenze priebežne v TOP 20-tke.

Richard Šikyňa po pretekoch MXGP vo Faenze priebežne v TOP 20-tke.

Seriál majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa po trojtýždňovej prestávke presunul na taliansky okruh Faenza. Tak ako v lotyšskom Kegumse, aj tu bude seriál pokračovať tromi po sebe idúcimi podujatiami. Prvé v poradí sa uskutočnilo už túto nedeľu 6.9.2020. Slovák Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM v triede MX2 na KTM 250 SXF opäť bodoval, keď si za 11. miesto v prvých pretekoch pripísal 10 bodov. V druhej jazde však nebodoval. Zo sľubného 17. miesta sa po páde prepadol až do tretej desiatky. V priebežnom poradí si aj napriek tomu polepšil o 3 miesta a poskočil so ziskom 36 bobov na 20. priečku. Ďalšie preteky MXGP sa na tejto trati uskutočnia už v stredu 9. septembra a veríme, že sa Richardovi podarí vybojovať ďalšie cenné svetové body.

»»
Voľný motokros "Central Europe Race" vo Veľkých Uherciach

Voľný motokros "Central Europe Race" vo Veľkých Uherciach

Poslednú augustovú nedeľu )30.8.2020) sa na motokrosovej trati Vinohrad Veľké Uherce uskutočnili voľné medzinárodné preteky "Central Europe Race" v motokrose za účasti viac ako 63 jazdcov z piatich krajín Európy, medzi ktorými sa predstavil i náš súčasný najlepší motokrosový jazdec, účastník MS tr.MX2, Richard Šikyňa.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok