Skoč na obsah Skoč na menu
Oznam ŠK MX SMF - seriál SP a RP západ uzatvorený

Oznam ŠK MX SMF - seriál SP a RP západ uzatvorený

ŠK MX SMF oznamuje, že napriek viacerým rokovaniam sa nepodarilo nájsť náhradný termín, resp. iného organizátora za zrušené podujatie Slovenského pohára a RP západ MX SPORT cup v Čataji. Podujatie bolo v Čataji zrušené pre nepriaznivé poveternostné podmienky.

»»
V Ješkovej Vsi sa uzatvoril seriál MM SR v motokrose tried MX50/65/85/Ladies

V Ješkovej Vsi sa uzatvoril seriál MM SR v motokrose tried MX50/65/85/Ladies

Počas uplynulej soboty 14.9.2019 sa na motokrosovej trati v Ješkovej Vsi uskutočnilo finálové podujatie tohtoročného seriálu MM SR v motokrose mládeže a žien. Na motokrosovej trati Brodi sa rozhodlo o poradí medzinárodných majstrovstiev SR v mládežníckych triedach MX50, MX65, MX85 a ženskej triede MX Ladies. Okrem majstrovských kategórii si prišli do Ješkovej Vsi zajazdiť i jazdci veteránskych a hobby tried vo voľnom preteku.

»»
Richard Šikyňa definitívne v TOP 20 najlepších jazdcov sveta

Richard Šikyňa definitívne v TOP 20 najlepších jazdcov sveta

Posledné body v tohtoročnom seriáli majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa rozdeľovali tento víkend (14.-15.9.2019) v ďalekej Číne. Pretekov v Šanghaji sa zúčastnil aj jediný slovenský účastník seriálu majstrovstiev sveta Richard Šikyňa (MX Slovakia), ktorý po celú sezónu obliekal dres partnerského českého tímu JD GUNNEX KTM RACING TEAM. Na svojej KTM 250 SXF si v sobotnej kvalifikácii vyjazdiť 11. priečku a v nedeľu si v hlavných pretekoch dokázal vybojovať cenných 14 bodov za 13. a 15. miesto. V celkovom hodnotení seriálu si zo ziskom 144 bodov polepšil o dve pozície a postúpil na definitívne 20. miesto. Dostal sa tak ako prvý Slovák medzi TOP 20 najlepších jazdcov sveta v triede MX2, čo je pre Richarda Šikyňu, ale aj pre celý slovenský motokros obrovský úspech.

»»
MM SR MX mládeže a žien vyvrcholí v Ješkovej Vsi

MM SR MX mládeže a žien vyvrcholí v Ješkovej Vsi

V sobotu 14.9.2019 sa uzatvorí tohtoročný seriál MM SR v motokrose tried 50,65,85 a žien záverečným piatym podujatím v Ješkovej Vsi. Vo všetkých triedach tohto seriálu nie je ešte o tohtoročnom majstrovi rozhodnuté. Definitívne poradie tohto nášho mládežníckeho šampionátu sa ukáže až po Ješkovej Vsi.

»»
EAST cup už pozná svojich celosezónnych víťazov, rozhodlo o tom finále v Hniezdnom

EAST cup už pozná svojich celosezónnych víťazov, rozhodlo o tom finále v Hniezdnom

Hniezdne 8.9.2019: Finálové podujatie EAST CUP - Regionálny pohár v motokrose Východ 2019, sa odohralo na perfektne pripravenej trati v Hniezdnom a rozhodlo tak o šampiónoch Východu v sezóne 2019. Z víťazstva sa tešia: Matúš Lavo (MX OPEN), Radoslav Matula (MX2), Nina Bullová (MX LADY), Samuel Chovaník (MX65), Denis Spodniak (MX85), Nikolas Marek (MX Junior 125), Adam Pavlisko (MX2 Junior), Tomáš Jakab (MX1 Hobby), Timotej Cmarík (MX2 Hobby), Zoltán Vörös (MX4), Peter Pipich (MX4+) a Peter Unzeitig (Twinshock).

»»
Najlepší výsledok Richarda Šikyňu na MXGP

Najlepší výsledok Richarda Šikyňu na MXGP

Predposledné podujatie seriálu majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa po týždňovej prestávke uskutočnilo 7.-8.9.2019 na trati v tureckej Afyonkarahisare. Jediný slovenský reprezentant jazdiaci na MXGP, Richard Šikyňa (MX Slovakia) si na svojej KTM 250SXF vyjazdil pre seba a český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM, ktorého dres oblieka počas všetkých tohtoročných pretekov majstrovstiev sveta fantastických 19 bodov za 10. a 13. miesto. V Turecku si tak vybojoval celkovú 12. priečku a v priebežnom hodnotení seriálu je stále 22. so ziskom 130 bodov.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok