Skoč na obsah Skoč na menu
Richard Šikyňa bodoval na prvých pretekoch MXGP v Kegumse

Richard Šikyňa bodoval na prvých pretekoch MXGP v Kegumse

Po 5 mesačnej vynútenej prestávke sa v nedeľu 9.8.2020 opäť roztočil kolotoč seriálu Majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“. Kalendár pretekov a aj celkový priebeh seriálu sa výrazne zmenil oproti minulým sezónam a tak v lotyšskom Kegumse jazdci absolvujú v priebehu ôsmych dní hneď troje preteky. Tejto série pretekov sa zúčastňuje aj jediný slovenský jazdec majstrovstiev sveta Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM v triede MX2. Na svojej KTM 250 SXF si vyjazdil spolu 8 cenných bodov za 19. a 15. miesto. V priebežnom hodnotení tak poskočil na 24. priečku so ziskom 14 bodov.

»»
Seriál MXGP pokračuje v Lotyšsku aj za účasti Richarda Šikyňu

Seriál MXGP pokračuje v Lotyšsku aj za účasti Richarda Šikyňu

Po päť mesačnej prestávke spôsobenej epidemiologickou situáciou vo svete  tohtoročný seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračuje v Kegums v Lotyšsku a to hneď tromi po sebe idúcimi podujatiami – prvé už tento víkend 8.-9.8.2020 a následne 11.-12.8.2020 a 15.-16.8.2020. Slovensko v seriáli MS v triede MX2 reprezentuje náš úspešný motokrosový reprezentant Richard Šikyňa (#102, JD GUNNEX KTM RACING TEAM), ktorý sa predstaví na všetkých troch podujatiach seriálu v Kegumse.

»»

Videoreportáž: MX sústredenie mládeže vo Veľkých Uherciach (10.-11.7.2020)

Dlhý motokrosový deň v Lovčici s rýchlym Joštom

Dlhý motokrosový deň v Lovčici s rýchlym Joštom

Ani druhé kolo Slovenského pohára v motokrose sa nedalo zahanbiť účasťou a pripravenosťou. V nedeľných tréningoch a finálových jazdách na trati Lovčica-Trubín odštartovalo 193 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska aj Ukrajiny. Motokrosový klub Lovčica pod vedením Miroslava Kudelu bol na nápor pretekárov pripravení, preberanie sa začalo už v sobotu podvečer a organizátori si vydýchli až v nedeľu pred ôsmou večer po vyhodnotení. Krásne preteky predvádzali najmä MX2kári, kde s plným počtom bodov zvíťazil Šimon Jošt (Osička MX Team) a stal sa najrýchlejším jazdcom druhého kola seriálu. 

»»
Motokros národov 2020 zrušený!

Motokros národov 2020 zrušený!

Spoločnosť Infront Moto Racing, promotér MS MXGP,  s poľutovaním v týchto dňoch oznamila, že FIM motokros národov, ktorý sa mal uskutočniť 25.-27.9.2020 v Matterley Basin (GB)  je zrušený. K úpravám došlo i v kalendári MS MXGP, nakoľko aj podujatie tohto svteového šampionátu v Matterley Basin (27.9.) je zrušené .

»»
Lovčica bude druhou zástavkou seriálu Slovenského pohára MX 2020

Lovčica bude druhou zástavkou seriálu Slovenského pohára MX 2020

Druhé podujatie Slovenského pohára v motokrose 2020 sa už túto nedeľu (2.8.2020) uskutoční na známej motokrosovej trati v Lovčici - Trubín. Tohtoročný seriál SP MX sa skladá zo šiestich podujatí - veľkolepý štart motokrosovej sezóny 2020 sa odohral na východe Slovenska - v Hnieznom za vynikajúcej účasti 200 jazdcov! V Lovčici sa teda môžeme tešiť na vysokú účasť jazdcov nielen zo Slovenska, ale i okolitých krajín.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok