Skoč na obsah Skoč na menu

RALLY FIM 2016 – svetové stretnutie mototuristov prvý krát na Slovensku

RALLY FIM 2016 – svetové stretnutie mototuristov prvý krát na Slovensku

Už o týždeň sa stane mesto Liptovský Mikuláš dejiskom svetového stretnutia mototuristov pod názvom FIM RALLY 2016. Medzinárodná motocyklová federácia FIM má v rámci mototuristiky každoročne dve podujatia svetového významu a to Motocamp FIM a to vrcholné FIM Rally, ktoré sa uskutoční  na Slovensku uskutoční po prvý krát.  

FIM rally sa uskutočňuje len jedenkrát v roku, vždy v inej  krajine, dávajúc jej účastníkom príležitosť spoznať kultúru hosťujúcej krajiny prostredníctvom organizovaných výletov, miestnou gastronómiou, folklórom a pod.  V dnešnému dňu je na podujatie prihlásených 1079 účastníkov z 26 krajín a dvoch svetových kontinentov.

fim_rally_liptov_bielomodre.jpg

Kandidatúru Slovenska ako organizátora FIM Rally sa podarilo presadiť na základe viac ročného úsilia SMF a to i na základe veľmi úspešného priebehu Motocampu FIM, ktorý sa uskutočnil v roku 2010 na Donovaloch. Po zohľadnení viacerých kritérií a po viacerých rokovaniach a osobných stretnutiach sa SMF rozhodla uskutočniť uvedené najvýznamnejšie podujatie svetovej mototuristiky v regióne Liptova, v meste Liptovský Mikuláš. Organizácie tohto svetového podujatia sa zhostilo OZ Riders Levice, ktoré podujatie pripravuje v úzkej spolupráci s mestom Liptovský Mikuláš a miestnych motoklubov a priaznivcom našej mototuristiky.

Do prípravy FIM Rally 2016 je aktívne zaangažovaný celý región Liptova a mesto Liptovský Mikuláš, kde sa v rámci programu podujatia uskutoční i tzv. paráda národov – spoločná jazda všetkých účastníkov po jednotlivých krajinách. V rámci jednotlivých dní podujatia sú pre účastníkov FIM Rally pripravený jednak celý rad fakultatívnych výletov do Jasnej, Vysokých Tatier  a výjazdový výlet Na Oravský zámok  a taktiež bohatý kultúrny program priamo v centre diania tohto svetového „moto“ stretnutia. Cieľom programovej skladby podujatia je predstavenie Slovenska ako malebnej krajiny v srdci Európy, bohatej na historické, prírodné a kultúrne krásy.  

liptovsky_mikulas.jpg

Príchod prvej výpravy má organizátor ohlásený už na sobotu a postupne do centra podujatia pri Aquamarku Tatralandia všetky prihlásené krajiny až do oficiálneho otvorenia 29.6.2016 ( o 20,30 hod. v priestoroch centra FIM Rally 2016 – oproti Liptov aréne).  Práve v týchto dňoch do stredy sú na programe výlety do Vysokých Tatier, Jasnej a Bešeňovej.


Podľa predpisov FIM je uvedené podujatie prístupné len pre prihláseným zástupcov jednotlivých motocyklových federácii  ale priaznivci mototuristiky si môžu prísť pozrieť krásne motocykle do Liptovského Mikuláša, kde sa v piatok 1.7.2016 uskutoční nástup všetkých účastníckych krajín v rámci parády národov.

Bližšie informácie k podujatiu nájdete na oficiálnej web stránke podujatia http://fimrally2016.com/ , alebo telefonicky na sekretariáte SMF.

V rámci prezentácie dejiska tohto svetového stretnutia mototuristov bol spracovaný krátky prezentačný film pod názvom FIM Rally 2016 Liptov Slovakia

 

 

 

fim_rally_-_vjazdc_na_paradu_narodov_-_cela_vprava_SMF.jpgfim1.jpgfim-rally-2010-ms.jpgfim_baner_vystava-page-001.jpgFIM_RALLY_2016_ROLLUP_mensi.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok