Skoč na obsah Skoč na menu

FIM mototuristické podujatia až v roku 2021 - aj FIM motocamp na Slovensku

FIM mototuristické podujatia až v roku 2021 - aj FIM motocamp na Slovensku

Vzhľadom na vývoj pandémie koronavírusového ochorenia a vzhľadom na prvoradú ochranu zdravia tisícok motocyklových fanúšikov a organizátorov jednotlivých podujatí, rozhodla komisia mototuristiky FIM o preložení všetkých plánovaných podujatí. V zmysle uvedeného rozhodnutia sa i plánovaný FIM Motocamp na Slovensku (Haligovce, 29.-31.7.2020) uskutoční až v roku 2021. 

Najstaršie medzinárodné stretnutie motocyklistov FIM Rally, ktoré sa malo uskutočniť v Taliansku (Foligne 24.- 26.6.2020) sa uskutoční v roku 2021, kedy to bude už 85.ročník tohto stretnutia mototuristov. Následne sa po FIM Rally uskutoční v roku 2022 v Poľsku a v roku 2023 v Španielsku pri príležitosti stého výročia založenia Španielskej motocyklovej federácie - RFME.

Súčasne aj druhé najväčšie svetové stretnutie mototuristov FIM Motocamp, ktorý sa mal uskutočniť na Slovensku v obci Haligovce, sa presúva o rok a bude sa konať v RZ Goralský dvor v júlovom termíne tak, ako bolo plánované v tomto roku.

Obdobne i FIM Rendez-Vous Meritum v Rakúsku a FIM Mototour národov v Turecku prebehne až v roku 2021.

Všetky preplánované podujatia sa budú konať budúci rok, podľa možnosti v rovnakom období roka, v akom boli pôvodne plánované.

Prezident FIM, Jorge Viegas, uviedol: „FIM sa veľmi zaoberá zdravím všetkých, ktorí sa podieľajú na organizácii našich hlavných motocyklových stretnutí. Okrem toho musíme rešpektovať nariadenia miestnych inštiúcii hosťujúcich krajín, a to i tým, že prispejeme k minimalizácii rizika nákazy a zároveň prispejeme k ich turistickému a kultúrnemu obnoveniu po skončení tejto núdzovej situácie, a preto sme sa rozhodli odložiť FIM Rally do budúceho roka “.

Zdroj: tlačová správa FIM

xx1.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok