Skoč na obsah Skoč na menu
Črtá sa spolupráca medzi Žarnovicou a poľským extraligovým tímom

Črtá sa spolupráca medzi Žarnovicou a poľským extraligovým tímom

Žarnovický plochodrážny klub v minulosti nadväzoval priateľské kontakty so zahraničnými partnermi najmä v Poľsku, ale aj v Maďarsku, či v Sovietskom Zväze o českej časti Československa nehovoriac. Podobne je tomu aj v posledných rokoch, kedy jedinú plochú dráhu na Slovensku zobral pod taktovku Speedway Club Žarnovica. Kontakty sa ešte viac rozšírili a SC Žarnovica v súčasnosti spolupracuje s viacerými klubmi z Českej republiky, Poľska, Ukrajiny, Maďarska a Slovinska. Pred prichádzajúcou sezónou nadviazal ďalší kontakt s elitným poľským klubom.

»»
Máme plán účasti Martina Vaculíka na pretekoch v Žarnovici v sezóne 2020

Máme plán účasti Martina Vaculíka na pretekoch v Žarnovici v sezóne 2020

Jednou z hlavných otázok, s ktorými sa Speedway club ZC pravidelne stretáva pri propagovaní jednotlivých pretekov, je prípadná účasť Martina Vaculíka na nich. Mnoho fanúšikov cestuje za našou plochodrážnou hviezdou do zahraničia, aby ho videli počas Grand Prix, či iných pretekov. Avšak vidieť Maťa na domácich pretekoch je predsa len o niečo lákavejšie, veď tu má svoje zázemie fanúšikov, tu mu fandí každý na štadióne. Preto každoročne pri zostavovaní kalendára žarnovických pretekov sa Speeway Club Žarnovica snaží ladiť termíny tak, aby tu Maťo mohol štartovať na čo najvyššom počte pretekov.

»»
Plochodrážnici s Martinom Vaculíkom stihli tri besedy za dopoludnie

Plochodrážnici s Martinom Vaculíkom stihli tri besedy za dopoludnie

Rozprávať sa v Žarnovici o plochej dráhe, to je niečo podobné ako vo Zvolene o hokeji. Každý, aj ten najmenší, vie, čo to je a má nejakú skúsenosť s týmto športom. Zdá sa to byť taká všedná téma. Zo zdanlivej všednosti však v stredu 12.2.2020 dopoludnia dostal okolo 150 detí Martin Vaculík, ktorého besedy organizoval Speedway Club Žarnovica.

»»
Žarnovická pretekárska základňa prechádza niekoľkými zmenami

Žarnovická pretekárska základňa prechádza niekoľkými zmenami

V uplynulej sezóne reprezentovali žarnovickú plochú dráhu šiesti pretekári. Pre sezónu 2020 by sa ich počet nemal radikálne meniť, no predsa jedno známe meno odbudne a ďalšie nové pribudnú. Pre ligové súťaže sa však počíta najmä s domácimi pretekármi, pričom v medzinárodnej lige - Pohári priateľstva bude zostava vystužená aj zahraničnou posilou.

»»
Žarnovickí plochodrážnici strávili víkend na bežkách

Žarnovickí plochodrážnici strávili víkend na bežkách

Zimná príprava na sezónu 2020 je v plnom prúde aj u žarnovických plochodrážnikov. Každý z nich má svoj individuálny plán fyzickej prípravy, s ktorým je oboznámený aj klub. Počas uplynulého víkendu im Speedway Club Žarnovica umožnil absolvovať prípravu aj na bežkách.

»»
Speedway Club prezentoval plochú dráhu v bratislavskej Inchebe

Speedway Club prezentoval plochú dráhu v bratislavskej Inchebe

Už niekoľko rokov býva v bratislavskej Inchebe organizovaný Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Desaťtisíce návštevníkov počas niekoľkých dní môže vidieť ponuku vystavovateľov z celej Európy. V poslednom období sa tu prezentuje aj Región Gron, ktorého súčasťou je Žarnovica. A práve vďaka Regiónu Gron nechýbal na tohtoročnej výstave Speedway Club Žarnovica, ktorý prezentoval činnosť na jedinej plochej dráhe na Slovensku.

»»
 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok