Skoč na obsah Skoč na menu

Patrik Búri štartoval na Ukrajine

Patrik Búri štartoval na Ukrajine

Na Ukrajine po minuloročnej plochodrážnej sezóne s jedným podujatím to začína tentoraz viac ožívať. Aj napriek tomu, že sa na východe krajiny bojuje, plochodrážny bacil neutíchol a organizátori v Rivne sa rozhodli usporiadať ďalší ročník Memoriálu Igora Marka, na ktorom sa prvýkrát predstavil aj slovenský pretekár Patrik Búri.

Igor Marko bol bezpochyby jedným z najúspešnejších pretekárov našich východných susedov. Dokázal to najmä v roku 1986 kedy sa stal Majstrom Európy juniorov. Aj v ďalších rokoch patril medzi širšiu kontinentálnu špičku. Pri príležitosti jeho nedožitých 50-tich narodenín zorganizoval klub v Rivne nielen jeho Memoriál, ale aj výstavu mapujúcu jeho kariéru.

Včerajšie preteky sa pred 7 000 divákmi stali korisťou v Žarnovici dobre známeho Poliaka Stanislawa Burzu, za ktorým vo finále došiel do cieľa jeho krajan Marcin Rempala. Tretie miesto obsadil iba 15-ročný syn a vnuk slávnych Vladimíra a Viktora Trofimovcov, Viktor mladší. Patrik začal preteky nulou, potom trikrát došiel do cieľa ako tretí, čo v konečnom účtovaní znamenalo 14. miesto za tri body.

 

pato_na_uk.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok