Skoč na obsah Skoč na menu

Martin Vaculík pomohol Toruni k víťazstvu

Martin Vaculík pomohol Toruni k víťazstvu

Martin Vaculík, ktorý prestúpil pred touto sezónou z Tarnówa do Torune, v sparingových pretekoch ukazoval, že môže byť výraznou posilou už aj tak hviezdami nabitej Torune. Ako sa ukázalo v dnešnom prvom ligovom stretnutí, ktoré za Toruň absolvoval, sparingové indície nesklamali.

12 500 divákov v Motoaréne v Toruni bolo svedkami víťazstva Anjelov. To je totiž tradičný názov Torune v plochodrážnej lige. Pokým v obidvoch poľských ligách sa podarilo odjazdiť len päť stretnutí, keďže počasie nebolo príliš prajné, v Toruni vďačia najmodernejšej Motoaréne, ktorej strecha z väčšiny pokrýva aj dráhu, že sa stretnutie aj napriek slabšiemu dažďu mohlo odjazdiť. Preteky proti Zielonej Góre priniesli vyrovnané stretnutie, ktoré nakoniec aj vďaka víťazstvám v pomere 5:1 v 11. a 12. jazde, vyhrali domáci. Martinovi sa darilo, keď prvé dve jazdy vyhral. Vo svojej tretej jazde došiel do cieľa druhý. Vo štvrtej jazde sa mu už toľko nedarilo a snažiac sa vylepšiť svoju poslednú pozíciu ziskom aspoň jedného bodu, spôsobil v poslednom kole pád svojho súpera Jasona Doyla a bol vylúčený. No hneď v nasledujúcej jazde dokázal vyhrať s najlepším časom dňa a ukončil tak preteky s pekným 11-bodovým ziskom. Toruň vyhrala v pomere 51:39.

Toruň 51 (Chris Holder 12, Adrian Miedzoński 11, Martin Vaculík 11, Pawel Przedpelski 10, Greg Hancock 5, Kacper Gomólski 2, Igor Kopeć-Sobczyński 0)

Zielona Góra 39 (Krystian Pieszczek 15, Piotr Protasiewicz 10, Patryk Dudek 6, Jason Doyle 4, Andrij Karpov 3, Sebastian Niedźwiedź 1)

 

Zdroj: speedwayclub.sk
Text:  Martin Búri

 

vaculik.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok