Skoč na obsah Skoč na menu

Našich jazdcov čakajú preteky v Čechách a na Ukrajine

Našich jazdcov čakajú preteky v Čechách a na Ukrajine

Začiatok mája už tradične prináša množstvo pretekov na plochej dráhe. Aj naši jazdci absolvujú plné priehrštie podujatí v Čechách a na Ukrajine. Prvé preteky na inej než žarnovickej dráhe si včera odjazdil Jakub Valkovič.

Včera odštartoval Prebor ČR jednotlivcov prvým kolom na dráhe v Plzni. Sem dorazilo iba desať prihlášok jazdcov, medzi ktorými nechýbala ani tá od Jakuba Valkoviča. Jakub tak debutoval na dráhe, pred ktorou majú rešpekt aj skúsenejší jazdci. "Išiel pekne. S rozumom. Pred pretekmi sme si to s ním aj s Jardom Petrákom prešli a povedali si čo a ako. Získal bod, ale nemal žiadne problémy s jazdou," pochválil nášho juniora tesne po pretekoch v telefonickom rozhovore manažér pardubického extraligového tímu Ľubomír Vozár. Na Jakuba čaká dnes druhé kolo Preboru ČR jednotlivcov tentoraz vo Mšene, kde je spojený s Memoriálom Emila Sovu. Tu by mu mali byť za súperov okrem deviatich jazdcov z Českej republiky aj dvaja Holanďania.

V utorok štartuje v Prahe prvým kolom český juniorský šampionát. Tu už bude mať Speedway Club Žarnovica početnejšie zastúpenie. Tri prihlášky na preteky patria totiž Jakubovi Valkovičovi, Michalovi Tomkovi a Jánovi Mihálikovi. Na dráhe, kde posledným dvom a najmä Jančimu veľmi úvod sezóny počas Jadranských dvojíc nevyšiel, sa budú snažiť napraviť si chuť a vybojovať čo najviac bodov do šampionátu, aby mohli zabojovať o čo najlepšie umiestnenie.

V ten istý deň bude štartovať v Majstrovstvách Ukrajiny jednotlivcov v Rivne Patrik Búri, ktorý už dovŕšil vek seniora. Na druhý deň pokračuje ukrajinský šampionát druhým kolom, tiež za účasti nášho pretekára. Okrem Patrika na Ukrajinu cestuje aj náš rozhodca Ľuboš Šmondrk, ktorý by mal rozhodovať tieto preteky. "Vyrážame v nedeľu spolu s Krzysztofom Capom a Ľubom Šmondrkom. Ideme najprv do Poľska k Staszekovi Burzovi a potom s ním na Ukrajinu," priblížil svoj najbližší program Patrik.

Ostáva len držať palce, aby naši chlapci absolvovali preteky bez problémov a vybojovali čo najlepšie umiestnenia a dostali sa do pohody pred ďalšími pretekmi.

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok