Skoč na obsah Skoč na menu

Modernizácia žarnovického plochodrážneho oválu napreduje

Modernizácia žarnovického plochodrážneho oválu napreduje

Plochá dráha na celosvetovej úrovni napreduje, pričom vzorom pre organizátorov z rôznych krajín môže byť plochodrážna veľmoc Poľsko. Je samozrejme ťažké porovnávať sa s profesionálnymi klubmi, ktoré majú desať a viac zamestnancov venujúcich sa iba plochej dráhe, ale je zároveň dobré vidieť a dávať si ciele, ktoré posúvajú vpred.

Speedway Club Žarnovica funguje na báze dobrovoľnosti. Vďaka práve spomínanej dobrovoľnosti bez nároku na odmenu môže fungovať plochá dráha v Žarnovici v porovnaní s okolitými krajinami na vysokej organizačnej úrovni. Aj ďalšia modernizácia, ktorou náš štadión prebieha, by preto nemala byť chápaná ako samozrejmosť, ale snaha o zvyšovanie organizátorskej úrovne pretekov. O tom však už nechajme hovoriť viceprezidenta SMF pre plochú dráhu a podpredsedu SC Žarnovica Ing. Jakuba Zliechovca.

Vážení fanúšikovia, 

to, že sa môžeme stretávať na prestížnych pretekoch, ktoré nás čakajú 15. mája, nie je úplnou samozrejmosťou. FIM -* svetová motocyklová federácia, prichádza každý rok s novými nariadeniami pre organizátorov svetových a európskych podujatí. Hlavnou témou je zvyšovanie bezpečnosti dráh pre jazdcov, aby sa minimalizovalo riziko vážnych zranení. Áno, s takouto filozofiou sa nedá nič iné, len súhlasiť. Má to však celé aj svoju odvrátenú stránku. FIM vydalo nariadenie, kde životnosť nafukovacích bezpečnostných bariér je max. 5 rokov s možnosťou predĺženia ešte max. o 2 roky. A to bez ohľadu na to, v akom sú stave! Pôvodné nafukovacie mantinely však už túto vekovú hranicu nespĺňali, aj napriek tomu, že boli po technickej stránke v dobrom a funkčnom stave, museli byť vymenené. Cena nových činí viac ako 40 000,-EUR. Speedway Club Žarnovica preto vyvinul všetky možné kroky, aby s pomocou Slovenskej motocyklovej federácie tento bezpečnostný prvok zakúpili. Ako je vidieť na ovále, podarilo sa a Speedway Club Žarnovica môže pre Vás každý rok pripravovať kvalitné podujatia na svetovej, či európskej úrovni minimálne najbližších 5 rokov.

Ďalšou novinkou, ktorá už však nie je z kategórie povinných, ale iniciatívou štartmaršála, sponzorského daru p.Farkaša z KG Elektrik a za pomoci Hasičov zo Žarnovice sa podarilo nainštalovať kamerový systém na priestor štartu/cieľa a prvej zákruty. Dôvodom je uľahčenie práce rozhodcovi pri neprehľadných situáciách.


Zdroj: http://www.speedwayclub.sk / text: Martin Búri

 

mantinely_1.jpgmantinely_2.jpgmantinely_3.jpgmantinely_4.jpgmantinely_5.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok