Skoč na obsah Skoč na menu

Patrik Búri skončil šiesty v majstrovstvách Ukrajiny

Patrik Búri skončil šiesty v majstrovstvách Ukrajiny

Ako sme už informovali, Patrik Búri úspešne absolvoval prvé kolo Majstrovstiev Ukrajiny v medzinárodnom obsadení, ktoré sa odjazdilo ešte v utorok v Rivne a kde skončil štvrtý. Šampionát potom pokračoval na druhý deň v Červenograde, kde zároveň aj vyvrcholil.

"Preteky sa začali trošku neskôr, asi kvôli fanúšikom, ktorí ešte čakali pred štadiónom. Na brífingu Patrikovi zakázali tréning spolu s Dánom a Poliakmi. Rozhodca povedal, že to kvôli tomu, že Paťo tam už jazdil vlani (pripomeniem 1 jazda) a druhy dôvod bol dobrý výsledok v Rivne. Dosť nás to prekvapilo, ale predsa to bolo treba rešpektovať," začal rozprávanie Patrikov mechanik Krzysztof Cap."Prvá jazda dopadla dobre a Patrik celkom dobre odštartoval, ale na Andrija Kobrina nestačil. Skúšali sme nové nastavenie, ale v druhej runde sa začali objavovať diery. Bohužiaľ zmeny nastavení spôsobili zrýchlenie motorky na rovinke, ale zo štartu to bolo pomalé. Pri útoku na 2. miesto v treťom kole Paťo chytil dieru a skončilo sa to pádom. Na tretiu rundu sme zmenili nastavenia tak, aby to bolo rýchle aj zo štartu a aj na rovinke. Tak hneď sme videli rozdiel po štarte, keď prakticky v každej z troch posledných jázd Paťo išiel do prvej zákruty na 1. alebo 2. mieste. Dokonca podarilo sa mu vyhrať jazdu s domácimi Omelianom, Lysakom a Ogrodnikom, keď im Paťo nameral skoro 30 metrov. Posledná jazda bola dosť zaujímavá lebo sme mohli porovnať naše obe motorky. Na jednej išiel Staszek Burza, ktorému hneď pred štartom zdefektoval jeho motocykel. V tej jazde Patrik a Staszek mali proti sebe Przedpelského, ktorý v koncových výsledkoch skončil 3. a nazbieral 13 bodov. Bola to veľmi rýchla jazda, ktorú na našej motorke viedol Stasek Burza a Przedpelski stále na neho tlačil. Patrik túto jazdu môže zobrať ako jednu z najlepších, aj keď bol tretí, lebo snažil sa dobehnúť jazdcov pred sebou a neurobil tam žiadne chyby. Zvíťazila tu skúsenosť poľských jazdcov. Chceme veľmi poďakovať Ľubošovi Šmondrkovi, Staszkovi Burzovi, Sašovi Teterkovi z Červenogradu. A samozrejme aj perfektným fanúšikom z Rivne a Červenograde. Bohužiaľ preteky skončil okolo 22. hodiny večer a cesta naspäť bola hrozná. Na hranici bola skoro 5 km kolóna a my sme mali ešte v pláne tréning v Krakowe, ktorý sme len tak tak nestihli. Môžeme si povedať, že to boli tri dni jazdy, v ktorých všetko klapalo ako sme chceli. Žiadne technické poruchy a či iné problémy za jazdy," ukončil rozprávanie o zážitkoch z posledných dní Krzysztof.

Patrik skončil na spomínaných pretekoch v Červenograde pred vyše 4 000 divákmi na ôsmom mieste s ôsmimi bodmi. V konečnom hodnotení šampionátu mu patrí pekné šieste miesto.

Konečné poradie Majstrovstiev Ukrajiny 2016:

1. Stanislav Mielničuk, Ukrajina 28 bodov

2. Stanislaw Burza, Poľsko 26

3. Michal Lopaczewski, Poľsko 23

4. Lukasz Przedpelski, Poľsko 21

5. Dmitrij Mostovyk, Ukrajina 18

6. Patrik Búri, Slovensko 18

7. Vitalij Lysak, Ukrajina 18

8. Vladimír Omeljan, Ukrajina 13

9. Denis Pedersen, Dánsko 12

10. Marko Levišin, Ukrajina 11

11. Andrij Kobrin, Ukrajina 11

12. Nazar Fedorčuk, Ukrajina 9

13. Stanislav Ogorodnik, Ukrajina 8

14. Maksim Rosoščuk, Ukrajina 6

15. Denis Prisjažňuk, Ukrajina 4

 

Zdroj: http://www.speedwayclub.sk / text: Martin Búri

 

cervenograd.jpgcervenograd1.jpgcervenograd2.jpgcervenograd3.jpgrivne.jpgrivne1.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok