Skoč na obsah Skoč na menu

Cesta Martina Vaculíka do Grand Prix vedie aj cez Goričan

Cesta Martina Vaculíka do Grand Prix vedie aj cez Goričan

Už v túto sobotu budú pokračovať boje o postup do prestížneho seriálu Grand Prix pre rok 2017. Semifinálové kolá v talianskom Lonigu a chorvátskom Goričane určia účastníkov pretekov GP Challenge vo Vetlande, z kadiaľ vedie už priama cesta do Grand Prix. V Goričane bude mať zastúpenie aj Slovensko v Martinovi Vaculíkovi.

Chorvátsky Goričan určí sedem účastníkov pre spomínané preteky Challenge vo švédskej Vetlande. Medzi horúcimi kandidátmi na postup je aj slovenský reprezentant Martin Vaculík, ktorý však bude mať ťažkú úlohu. Zo šestnástich účastníkov má reálne šance na postup takmer každý. V štartovnej listine nechýbajú zvučné mená jazdcov, ktorí už čo to v Grand Prix odjazdili ako napríklad Hans Andersen a Kenneth Bjerre z Dánska, Peter Ljung zo Švédska, vicemajster sveta spred dvoch rokov Poliak Krzysztof Kasprzak a ďalší. Nechýba ani dravá mlaď, pričom najviac sa spomína meno Poliaka Piotra Pawlickeho, či Andžeja Lebedevsa z Lotyšska a bez šancí nie je ani Václav Milík z Českej republiky. Štart pretekov je naplánovaný na 19.15 hod.

Zdroj: speedwayclub.sk / Text: Martin Búri

 

vaculik1.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok