Skoč na obsah Skoč na menu

Patrik Búri bude štartovať v Bulharsku

Bulharsko nikdy nepatrilo medzi svetovú veľmoc na plochej dráhe, no aj napriek tomu má bohatú plochodrážnu históriu a pochádza z tadiaľ niekoľko bývalých kvalitných pretekárov. Posledné dve desaťročia však plochá dráha v tejto krajine prakticky neexistovala. Na preteky do zahraničia jazdil iba Milen Manev, syn známeho Nikolaja Maneva. Gro jeho činnosti bolo v Rumunsku, kde niekoľkokrát vyhral aj rumunský šampionát. Občas sa s ním objavili na pretekoch aj ďalší pretekári z Bulharska, no ich štarty boli sporadické. Niekoľko rokov dozadu sa pár tréningov a neoficiálnych pretekov odjazdilo v Targovišti, ktoré bolo v minulosti dejiskom viacerých kvalifikačných pretekov Majstrovstiev sveta. Vlani došlo k oživeniu v už spomínanom Šumene.

V nedeľu 29.5. organizátori v tomto meste usporiadajú preteky "Shumen speedway open", na ktoré dostal pozvánku aj Patrik Búri. Konkurenciou mu budú nielen domáci jazdci, ale aj pretekári z Ukrajiny, Poľska a Nemecka. Favoritov možno hľadať najmä v osobe Stanislawa Burzu z Poľska, minuloročného víťaza zo Šumenu Stanislava Mielničuka z Ukrajiny, Nemca Ronny Weisa (vlani druhý), či domáceho Milena Maneva.

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok