Skoč na obsah Skoč na menu

Slovenskí reprezentanti si dvojnásobne zmerali sily s Ukrajinou

Slovenskí reprezentanti si dvojnásobne zmerali sily s Ukrajinou

V sobotu vyrazila smer Ukrajina výprava žarnovických pretekárov, aby prvýkrát v histórii absolvovala meranie síl s ukrajinskou reprezentáciou. Išlo hneď o dvoje preteky, najprv v sobotu v Červenograde a potom v nedeľu v Rivne.

Kontakty medzi ukrajinskou a žarnovickou plochou dráhou síce siahajú do roku 1988, kedy v septembri zavítala Preglejka Žarnovica do ukrajinského Lvivu, aby s tamojším tímom odjazdila priateľské stretnutie, no oba tímy štartovali pod hlavičkou svojich klubov. Tentoraz však išlo o meranie síl Ukrajina vs. Slovensko. Oba tímy však majú aj svojich hosťov z Poľska. V Slovenskom tíme sa tak predstaví stále úradujúci majster Slovenska z minulej sezóny Stanislaw Burza spolu s Tomaszom Rempalom. Dôvod je ten, že ukrajinská strana navrhla stretnutie dvoch šesťčlenných tímov, pričom zo Žarnovice na Ukrajinu zamierila štvorica pretekárov, ktorých doplnili už spomínaní dvaja Poliaci. Napočudovanie Ukrajinci aj napriek tomu, že majú dostatok svojich pretekárov, postavili jedného poľského jazdca - Pawla Miesiaca, ktorý by mal byť lepším vystužením domáceho kádru oproti mladým domácim juniorom.

Patrik Búri, Michal Tomka, Ján Mihálik a Jakub Valkovič tak zažili dvojnásobné súperenie s ukrajinským tímom, ktorý okrem Pawla Miesiaca obsahovali mená Andrij Kobrin, Stanislav Mielničuk, Vitalij Lysak, Marko Levišin a Vladimír Omeljan.

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok