Skoč na obsah Skoč na menu

Březolupy ovládol domáci suverén

Březolupy ovládol domáci suverén

Včera pokračoval Prebor Českej republiky jednotlivcov ďalším kolom v Březolupoch. Nechýbali tu ani slovenskí juniori a početná divácka enkláva, ktorá sem prišla zo Žarnovice, aby videla výkony našich pretekárov. Preteky sa stali korisťou suverénneho Martina Máleka, ktorý presvedčivo vyhral všetky svoje jazdy a kýval fanúšikom z najvyššieho stupienka.

Preteky, ktorých sa zúčastnilo celkovo 21 jazdcov, nezačali pre našich juniorov najlepšie. Prvú sériu jázd vyšli bodovo naprázdno, pričom Ján Mihálik sa ocitol po pretočení na zemi. V druhej sérii jázd otvoril svoje bodové konto ako prvý práve Janči Mihálik, keď síce nestačil na domáceho Martina Máleka, ale za sebou nechal pardubického Martina Mejtského a debutanta z Prahy Pavla Čermáka. Druhé miesto si pripísal aj v ďalšej sérii jázd, keď sa po štarte ocitol na poslednom mieste, no odvážnou a peknou jazdou vonkajškom predbehol najprv Filipa Hájeka a potom aj Adama Fencla. Vo svojej štvrtej jazde však vyšiel bodov naprázdno, no tu mal za súperov víťazného Ondřeja Smetanu, Poliaka v českých službách Piotra Dziatkowiaka a domáceho Patrika Mikela. V poslednej jazde došiel do cieľa druhý, keď krátko po štarte spacifikoval Radka Podhadského a Josefa Nováka, no vzďiaľujúceho sa Michala Škurlu už nedobehol.

Michal Tomka po úvodnej nule otvoril svoj bodový účet dvomi bodmi za druhé miesto za Michaelom Hádekom a pred Josefom Novákom a Petrom Chlupáčom. Dobrý štart predviedol v nasledujúcej jazde, keď za sebou nechal všetkých súperov, no nepodarilo sa mu udržať Ondřeja Smetanu, ktorý sa predral na prvé miesto. Michal jazdiaci na druhom mieste si už mohol pomaly zapisovať dva body, no proti tomu sa postavila roztrhnutá reťaz a veľká smola pre jazdca. Vo svojej štvrtej jazde si potom pripísal bod na úkor Adama Fencla a preteky zakončil opäť tretím miestom a jednobodovým zápisom pred Pavlom Čermákom a za Piotrom Dziatkowiakom a Martinom Gavendom, pričom dokázal za sebou chvíľu držať posledne menovaného.

Jakub Valkovič začal preteky už spomínaným štvrtým miestom. Lepšie to vyzeralo v jeho druhej jazde, kde sa dostal v prvej zákrute pred Radka Podhadského a držal si túto pozíciu až do posledného kola, keď sa dostal jeho súper dopredu z výjazdu zákruty pred cieľom. Jakub nebodoval ani v tretej jazde. Na prvý bod si tak počkal do štvrtej jazdy, keď za sebou nechal Václava Kvěcha z Prahy. Ďalší bod v poslednej jazde zinkasoval na úkor ďalšieho pražského juniora Petra Chlupáča.

V konečnom účtovaní sa najlepšie umiestnil Ján Mihálik na jedenástom mieste. Chalani mohli ľutovať slabé štarty, kedy väčšinu svojich bodov museli vybojovať predbiehaním súperov, avšak tých rýchlejších už potom nestíhali ohroziť. Napraviť si chuť môžu už budúcu sobotu, kedy ich čaká ďalšie kolo Preboru v Chabařoviciach, či Majstrovstvá Rumunska v Sibiu. Ale o tom neskôr.

Poradie:

1. Martin Málek, Březolupy 15

2. Ondřej Smetana, Praha 14

3. Michal Škurla, Praha 13

4. Michael Hádek, Plzeň 12

5. Martin Gavenda, Březolupy 12

6. Piotr Dziatkowiak, Poľsko 12

7. Jaroslav Petrák, Pardubice 10

8. Patrik Mikel, Březolupy 8

9. Adam Fencl, Slaný 8

10. Buddy Prijs, Holandsko 7

11. Ján Mihálik, Žarnovica 6

12. Filip Hájek, Praha 6

13. Radek Podhadský, Plzeň 6

14. Josef Novák, Pradubice 6

15. Martin Mejtský, Pardubice 5

16. Michal Tomka, Žarnovica 4

17. Jakub Valkovič, Žarnovia 2

18. Jan Kvěch, Praha 2

19. Petr Chlupáč, Praha 1

20. Václav Kvěch, Praha 1

21. Pavel Čermák, Praha 0

 

brepreb.JPGbrepreb1.JPGbrepreb10.JPGbrepreb11.JPGbrepreb2.JPGbrepreb3.JPGbrepreb4.JPGbrepreb5.JPGbrepreb6.JPGbrepreb7.JPGbrepreb8.JPGbrepreb9.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok