Skoč na obsah Skoč na menu

Ďalší junior SC sa pripravuje na svoj prvý ostrý štart

Ďalší junior SC sa pripravuje na svoj prvý ostrý štart

Počet odchovancov Speedway Clubu Žarnovica, ktorí reprezentujú nielen klub a mesto, ale aj Slovensko v medzinárodných pretekoch doma i v zahraničí, stále rastie. Prvé plody práce klub začal zbierať už v roku 2013 kedy do prvých ostrých jázd nastúpili Patrik Búri a Adam Čarada.

Postupne sa k nim pridávali Michal Tomka (2014), Ján Mihálik (2015) a zatiaľ naposledy Jakub Valkovič (2016). Na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska, ktoré sú naplánované na nedeľu 26. júna sa na štarte okrem už spomínaných predstaví aj nové meno jazdca z plochodrážnej rodiny, ktorá dala Slovensku nielen titul Majstra Európy a ďalšie skvelé úspechy, ale dokázala šíriť dobré meno slovenskej plochej dráhy a Žarnovice v celom plochodrážnom svete.

Písal sa dátum 7. septembra 2013. V Žarnovickom depe sa popri už tradičnom obsadení (Fritz Wallner, Adam Čarada, Michal Tomka, Ján Mihálik) objavil nový adept na plochodrážne remeslo. Davida Pacalaja, svojho vnuka, priviedol Zdeno Vaculík. Zdeno Vaculík už dávno predtým neskrýval túžbu vychovať ďalšieho kvalitného jazdca. Po svojom synovi Martinovi, s ktorým od začiatku pristupoval k plochej dráhe profesionálnym spôsobom, sa chcel venovať aj svojmu vnukovi. Páčilo sa mu ako po pretekoch jazdila dvojica Jan Holub najstarší so svojim vnukom Janom Holubom mladším. Sledoval záujem svojich dvoch vnukov o plochodrážne motorky a dúfal, že im to vydrží. A tak sa aj stalo. Keď mal starší z dvojice vnukov David necelých 12 rokov zasadol na plochodrážny motocykel a odkrúžil svoje prvé tréningové koliečka. Tých tréningov odvtedy absolvoval na našej dráhe okolo 65 a trénoval už aj v Divišove, Pardubiciach a Březolupoch. Pravidelne ho diváci mohli vidieť vo vložených jazdách počas prestávok rôznych žarnovických pretekov. V dobrom svetle a ukázal v bodovanom tréningu s Lublinom, keď pre svoj klub nazbieral pekných 10 bodov a v troch jazdách zvíťazil. Práve po tomto tréningu padlo rozhodnutie po dohovore so Zdenom Vaculíkom a Davidom, že nastúpi do svojich prvých pretekov kariéry, ktorými budú Medzinárodné majstrovstvá Slovenska 26. júna.

Diváci sa tak môžu tešiť na debut jazdca, ktorý nemá problém podržať plyn a ide do súbojov, čo potvrdzuje na tréningoch a čoho mohli byť fanúšikovia svedkami aj v bodovanom tréningu Žarnovica vs. Lublin.

 

zdroj: speedway.sk/M.Búri

 

david.JPGdavid1.JPGdavid_1.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok