Skoč na obsah Skoč na menu

Štartovná listina MM SR plochá dráha 2016

Štartovná listina MM SR plochá dráha 2016

Už len pár dní nás delí od bojov o slovenský plochodrážny titul pre sezónu 2016. Vlani v týchto dramatických pretekoch zvíťazil poľský veterán Stanislaw Burza. Aj pre tento rok sa snažil organizátor vytvoriť pestrú štartovnú listinu jazdcov podobnej kvalitatívnej úrovne. Ostáva len dúfať, že v nedeľu 26.júna budú diváci svedkami napínavých a férových pretekov, o ktorých a bude rozhodovať do posledných metrov jednotlivých jázd.

Určite najviac fanúšikov poteší správa, že sa v pretekoch predstaví až šesť slovenských pretekárov, všetko odchovancov Speedway Clubu Žarnovica. Je to rekordný počet domácich pretekárov na jedných pretekoch za posledné desaťročia. Veď naposledy sa toľko Slovákov predstavilo 29.7.1990 v priateľskom stretnutí vtedajšej Preglejky Žarnovica s rakúskym tímom Schwarzatal SC.

Ani tentoraz bohužiaľ diváci neuvidia Martina Vaculíka, ktorého viažu v Poľsku profesionálne ligové povinnosti. O to viac sa môžu tešiť na výkony ostatných chalanov, z ktorých najskúsenejším je 21-ročný Patrik Búri. Po ročnej prestávke od zranenia sa vracia Adam Čarada. Pretekárom, ktorý vie ako chutí post najlepšieho domáceho reprezentanta je tiež Michal Tomka. Bojovný výkon sa očakáva aj od Jána Mihálika. Zbieranie skúseností zase od Jakuba Valkoviča a debutujúceho Davida Pacalaja.

Favoritov na víťazstvo možno hľadať aj u českej výpravy. Jazdci ako Tomáš Suchánek, Martin Málek, Martin Gavenda, či Hynek Štichauer už čo to v plochej dráhe ukázali. Prví dvaja menovaní sa môžu hrdiť aj slovenským titulom. Najmladším v českej výprave je Patrik Mikel, ktorý dokázal v Žarnovici v minulom roku počas MČR juniorov vybojovať pekné tretie miesto.

Diváci sa môžu tešiť aj na ďalšieho majstra Slovenska. Tento titul si pretekár spoza rieky Dunaj - Norbert Magosi vybojoval ešte v roku 2011. Vlani skončil bronzový. Aj napriek tomu, že prekročil 40-siatku, stále nepatrí do starého železa a kľudne ho môžeme zaradiť do širšieho okruhu favoritov.

Z Nemecka k nám zavíta skúsený Matthias Schultz a mladík Steven Mauer. Obaja patria medzi to lepšie čo nemecká plochá dráha ponúka.

Rakúske farby bude reprezentovať v Žarnovici domáci Fritz Wallner, ktorý sa rád stará o zábavu pre žarnovické publikum a zároveň býva jedným z horúcich adeptov na slovenský titul. Aj prvý náhradník príde z Rakúska a bude ním Jannik Klein.

Z Ukrajiny ku nám mala pôvodne zamieriť dvojica Stanislav Mielničuk a Andrij Kobrin, nakoniec však príde iba druhý menovaný, keďže Mielničuka v tom čase zavolali na preteky do Opola, kde má podpísanú zmluvu. O kvalitách Andrija Kobrina netreba ani hovoriť. Aktuálne patrí medzi to najlepšie čo ukrajinská plochá dráha ponúka.

Na poslednú chvíľu sa ako náhrada za Taliana Guglielma Franchettiho v Žarnovici predstaví aj pretekár z Bulharska. Milen Manev je v Žarnovici starý známy. Jeho výkony rastú postupne aj keď vekom má bližšie k štyridsiatke. Môže sa pochváliť viacerými titulmi majstra Rumunska.

Štartovnú listinu žarnovických pretekov spestria aj dvaja dánski pretekári. Pôvodne mal v Žarnovici štartovať jeden Dán a jeden Švéd, no Dennis Jonsson, syn majstra sveta z roku 1990 Pera Jonssona, sa zranil. Tak ho nahradil ďalší dánsky pretekár. Kenni Hansena môžu poznať žarnovickí diváci z jeho vlaňajšieho účinkovania na Zlatej prilbe SNP, kým Kenni Nissen bude štartovať v Žarnovici prvýkrát.

Samozrejme, že v Žarnovici nebude chýbať ani obhajca minuloročného prvenstva Stanislaw Brurza z Poľska, ktorý bude jediným reprezentantom poľskej orlice.

Favoritov na titul je viac než dosť. Kto bude majstrom Slovenska pre rok 2016 sa ukáže v nedeľu 26.júna so začiatkom o 15.00 hod.

Súhrnom:

Slovensko: Patrik Búri, Adam Čarada, Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič, David Pacalaj, Péter Vida - náhradník

Česká republika: Tomáš Suchánek, Martin Málek, Martin Gavenda, Hynek Štichauer, Patrik Mikel

Nemecko: Matthias Schultz, Steven Mauer

Rakúsko: Fritz Wallner, Jannik Klein (náhradník)

Poľsko: Stanislaw Burza

Dánsko: Kenni Hansen, Kenni Nissen

Maďarsko: Norbert Magosi

Ukrajina: Andrij Kobrin

Bulharsko: Milen Manev

zdroj: speedwayclub.sk/M.Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok