Skoč na obsah Skoč na menu

Žarnovickí pretekári trénovali v Lubline

Žarnovickí pretekári trénovali v Lubline

Spolupráca, ktorú dohodli predstavitelia Speedway Clubu Žarnovica a poľského Lublinu ešte počas jarných tréningov na žarnovickej plochej dráhe, pokračovala tento víkend formou tréningov u poľských partnerov. Z prihlásenej pätice nakoniec do Lublinu cestovala trojica odchovancov žarnovickej plochej dráhy.

Ľahšie zranenie z Divišova nedovolilo trénovať Jánovi Mihálikovi a doma z logistických dôvodov zostal aj Adam Čarada. Do Lublina tak cestoval Jakub Valkovič, Michal Tomka a Patrik Búri. "Je tu po riadnej búrke. Aj teraz stále trochu prší. Dráha je trochu podmočená," hlásil v telefonickom rozhovore po príchode na štadión v Lubline štyri hodiny pred sobotným tréningom Patrik Búri. Nakoniec sa však tréning uskutočnil podľa plánu, pričom s našimi pretekármi trénovali aj domáci juniori. Našim chlapcom sa venoval zvlášť jeden z domácich trénerov. "Dráha je tu úplne iná než v Žarnovici. Rovinky sú dlhé a zákruty za roh. Po tom daždi to bolo dosť ťažké," začal hodnotenie sobotného tréningu po jeho skončení Krzysztof Cap, člen tímu Patrika Búriho. "Domáci štartovali aj od pásky, naši ešte do toho nešli. V kľude odtrénovali. Na Paťovi a Michalovi bolo vidno, že sú vyjazdenejší, podržali plyn aj tam kde domáci uberali. Jakub si musel zvykať na iný typ dráhy." uzavrel.

V nedeľu sa trénovalo od 10. hodiny. Počasie bolo oveľa lepšie a tak nič nestálo v ceste, aby si chlapci zdokonaľovali jazdu. "Dnes sa štartovalo. Z našich nakoniec išiel spod pásky iba Patrik. Išlo mu to dobre. Porážal najlepšieho domáceho juniora Kamila Brzezinského. Michal a Jakub trénovali bez štartov. Tréner sa venoval chalanom, hovoril im čo a ako majú robiť, či už počas jazdy, alebo na štarte. Po tréningu bolo asi polhodinové stretnutie, kde sa ešte prebrala teória." v krátkosti zhrnul aj nedeľný tréning Krzysztof.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

tren_lub_2016.jpgtren_lub_2016_1.JPGtren_lub_2016_2.jpgtren_lub_2016_3.jpgtren_lub_2016_4.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok