Skoč na obsah Skoč na menu

Jadranské dvojice v Žarnovici vyhrali Slovinci, naši s M.Vaculíkom tretí

Jadranské dvojice v Žarnovici vyhrali Slovinci, naši s M.Vaculíkom tretí

Na meranie síl tímov v rámci Jadranských dvojíc sa prišlo v nedeľu 24.7.2016 pozrieť okolo dvetisíc fanúšikov. Lákadlom bol určite aj štart vedúceho pretekára priebežného poradia SEC Martina Vaculíka, ktorý na dráhe nenašiel premožiteľa. Pútali však aj výkony ďalších domácich pretekárov.

Na nedeľné preteky bola pripravená dráha tak ako zvyčajne. No krátky, ale intenzívny dážď pred obedom zmenil dráhu na hlbšiu a v plochodrážnom žargóne označovanú ako dlabavejšiu. Vďaka tomu mohli diváci vidieť preteky s prekvapujúcim priebehom, kde sa úlohy favoritov trochu premiešali.

Do pretekov sa nakoniec nepredpokladane zapojilo až šesť slovenských pretekárov. Ku pôvodne nominovaným v tíme SC Žarnovica Martinovi Vaculíkovi, Patrikovi Búrimu a Michalovi Tomkovi pribudli Jakub Valkovič a Adam Čarada, ktorí doplnili medzeru v chorvátskom tíme a David Pacalaj, ktorý zaskakoval v tíme Trebče-Lendava. Pokým u chorvátskych partnerov išlo o čistú neschopnosť postaviť dvojicu vlastných pretekárov, slovinský tím utrpel straty deň pred žarnovickými pretekmi počas spojených Majstrovstiev Slovinska a Chorvátska v Goričane, kde Aleksander Čonda zadrel svoj jediný motor, Jaka Kovačič sa zranil a Žiga Kovačič do Žarnovice neprišiel.

Už úvod naznačil, že dráha sedí najmä slovinskej dvojici Krško-Ljubljana Nick Škorja a Matic Ivačič. Tí kráčali od jazdy k jazde ako neporazení a až v posledných dvoch jazdách prišli o tento punc neporaziteľnosti najprv vďaka Maďarovi Józsefovi Tabakovi a potom nášmu Martinovi Vaculíkovi. Navyše mladší z dvojice 17-ročný Nick Škorja sa vytiahol pekným predbiehacím manévrom na skúseného Tomáša Sucháneka, ktorého porazil v krásnom súboji. Práve od pardubickej dvojice Tomáš Suchánek - Hynek Štichauer sa čakalo viac. Najmä prvý z dvojice, ktorý pozná veľmi dôkladne žarnovickú dráhu síce na začiatku udržiaval svoju neporaziteľnosť, no potom sa musel skloniť pred spomínanou slovinskou dvojicou, Martinom Vaculíkom a na chvíľu aj pred Patrikom Búrim, ktorého však nakoniec zradila prázdna zadná pneumatika a z porážky Tomáša Sucháneka v peknom súboji nakoniec nevyťažil ani bod.

Domáci pretekári začali preteky relatívne ľahkou jazdou s Goričanom, ktorú Martin a Patrik vyhrali v pomere 5:1. Potom nasledovala jazda s druhým slovinským tímom, za ktorý pretekal po odstúpení Davida Pacalaj po páde vo svojej prvej jazde len Maďar Roland Kovács. Zo štartu išiel do predu Michal Tomka, ktorý nahradzoval Martina Vaculíka. Výjazd z prvej zákruty však nezvládol najlepšie a pred neho sa dostali Patrik Búri aj Roland Kovács, ktorí potom medzi sebou zvádzali tri kolá pekné súboje. Víťazne nakoniec vyšiel Patrik a znamenalo to 4:2 pre naše farby. V tretej našej jazde boli súpermi pre Martina Vaculíka a Patrika Búriho Maďari. Martin išiel suverénne dopredu, avšak Tabaka a Magosi si strážili za sebou nášho Patrika. Tomu sa však podarilo dostať pred Magosiho, ktorý poznajúc márnosť ďalšieho boja vzdal. Tak si naša dvojica zopakovala víťazstvo v pomere 4:2. Proti Prahe postavil tréner Ján Daniel namiesto Patrika Michala. Po štarte išiel dopredu Martin nasledovaný pražskou dvojicou a Michalom. Ten to však zabalil dávajúc najavo nespokojnosť so svojim motocyklom. Znamenalo to 3:3. Veľmi zaujímavý priebeh mala naša predposledná jazda. Martin tu išiel dopredu pred pardubickou dvojicou, kým Patrik nepríjemne dorážal do svojich súperov z poslednej pozície. Nakoniec sa mu podarilo pekným manévrom odsunúť za seba Tomáša Sucháneka, no netešil sa dlho a spomínaný defekt zadného kolesa ho obral o cenný skalp. Jazda skončila 3:3. V našej poslednej jazde boli súpermi Slovinci Škorja a Ivačič. Po štarte išiel nezadržateľne dopredu Martin. Za ním sa rozhorel súboj Slovincov s Patrikom. Nakoniec z neho vyšli víťazne Slovinci čo znamenalo opäť 3:3.

Z ďalších našich pretekárov, ale vo vestách súperov sa darilo Adamovi Čaradovi. Ten sa striedal s Jakubom Valkovičom pri Dennisovi Fazekasovi v chorvátskej dvojici. V úvodnej jazde si pripísal dva body, keď dokázal poraziť Maďara Magosiho. V ďalšej svojej jazde získal síce iba bod na úkor svojho kolegu Fazekasa, no poslednú jazdu vyhral, keď si v peknom súboji poradil s Maďarom Kovácsom reprezentujúcim druhý slovinský tím.

Smoliarom sa ukázal nakoniec najmladší domáci pretekár David Pacalaj, ktorý ochotne nastúpil iba pár hodín pred pretekmi, aby zachraňoval druhý slovinský tím, no v prvej svojej jazde idúc na treťom mieste ho vyviezlo príliš von a zachytil nafukovacie mantinely, ktoré ho poslali k zemi a kvôli bolestiam ruky už do ďalšieho priebehu pretekov nenastúpil.

Speedway Club Žarnovica aj na tieto preteky pripravil jednu zo svojich noviniek. Už od vlani sprístupňuje počas jednej z prestávok cez preteky depo pre fanúšikov a v nedeľu dokonca počas tejto prestávky prebiehala autogramiáda Martina Vaculíka a domácich pretekárov. Divácky záujem bol veľký, keď nebolo konca kraja fanúšikov prúdiacich do depa, kde sa ich vystriedalo niekoľko stoviek o čom svedčí veľký počet rozdaných a odpísaných plagátov pripravených klubom.

Výsledky

1. AMTK Ljubljana - AMD Krško 26 (Nick Škorja 3,2,2,3,2,2 - 14; Matic Ivačič 2,3,3,2,1,1 - 12)

2. ZP Pardubice 23 (Tomáš Suchánek 3,3,3,1,2,1 - 13; Hynek Štichauer 1,2,2,R,3,2 - 10)

3. SC Žarnovica 22 (Martin Vaculík 3,3,3,3,3 - 15; Patrik Búri 2,3,1,E,0 - 6; Michal Tomka 1,R - 1)

4. SC Gyula 19 (József Tabaka 2,3,2,3,3,3 - 16; Norbert Magosi 0,X,R,1,0,2 - 3)

5. AK Markéta Praha 16 (Ondřej Smetana 1,0,3,2,2,1 - 9; Michal Škurla 0,1,2,1,3,0 - 7)

6. AK UNIA Donji Kraljevec 11 (Adam Čarada 2,1,3 - 6; Dennis Fazekas 1,1,1,0,1,1 - 5; Jakub Valkovič 0,F,0 - 0)

7. KST Trebče - ŠT Lendava 9 (Roland Kovács 1,2,1,2,1,2 - 9; David Pacalaj X - 0)

 

Priebežné poradie po dvoch kolách:

1. AMTK Ljubljana - AMD Krško 48 bodov

1. ZP Pardubice  48

3. AK Markéta Praha 40

4. SC Gyula 38

5. SC Žarnovica 29

6. AK UNIA Donji Kraljevec 25

7. KST Trebče - ŠT Lendava 21

 

jad12.JPGjad1.JPGjad10.JPGjad2.JPGjad5.JPGjad9.JPGjad6.JPGjad11.JPGjad12.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok