Skoč na obsah Skoč na menu

Patrik Búri štartoval v Majstrovstvách Maďarska

Patrik Búri štartoval v Majstrovstvách Maďarska

Ešte počas víkendu v sobotu 30. júla využil dvojtýždňovú prestávku v kalendári jazdcov SC Žarnovica Patrik Búri a dohodol sa na štarte v Majstrovstvách Maďarska, ktorých jedno kolo bolo naplánované do Gyuly. Na dráhe, ktorá má stále škvarový povrch, tak ako tomu bolo pred rokom 1979 aj v Žarnovici, podal dobrý výkon.

"Sedem bodov v štyroch jazdách," začal sumár z práve skončených pretekov Krzysztof Cap, člen Patrikovho tímu. "Perfektné preteky. Veľmi dobrá skúsenosť na škvare. Dráha bola dosť deravá v zákrutách. Nám sa podarilo doladiť motorku po prvej jazde. Tú mal hneď silnú s Pavlicom a Tabakom. V druhej jazde mal pekný súboj so Sándorom Tihányim. Celé štyri kolá sa ho snažil predbehnúť, ale cejcha zo zadného kolesa tu riadne spomaľovala a vnútrajšok dobre strážil. V poslednej zákrute sa však Paťovi podarilo Tihányiho predbehnúť. Tretia jazda bola tiež rýchla, ale na Škorju dnes nemal, takže znova druhé miesto. Vidno aj ako Škorja bodoval dnes. Aj keď prvé kolo išli veľmi tesne Škorja bol rýchlejší a poznal túto dráhu. Štvrtá jazda sa opakovala. Po štarte išiel Paťo tvrdo do súboja s Magosim, ale nepodarilo sa mu dostať pred neho a tiež bol druhý. V poslednej jazde išli po štarte všetci veľmi tesne pri sebe. Paťo išiel z vonku, vytlačili ho, po kontakte sa pretočil a padol. Nechápem prečo bol vylúčený, skôr išlo o rýchle dokončenie pretekov. Inak fakt fajné preteky. Komárov tu bolo asi milión, masaker..." dokončil rozprávanie Krzysztof.

Preteky po základnej časti ukončil bez bodovej straty József Tabaka, no vo finále sa pred neho dostal Jurica Pavlic. Tretie miesto si vybojoval Matic Ivačič pred Nickom Škorjom.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

gyula.jpggyula1.jpggyula2.jpggyula3.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok