Skoč na obsah Skoč na menu

Štartovné listiny a ďalšie informácie k plochodrážnemu víkendu

Štartovné listiny a ďalšie informácie k plochodrážnemu víkendu

3. augusta prebehol na žarnovickej plochej dráhe posledný tréning pred plochodrážnym víkendom, ktorý organizuje Speedway Club Žarnovica. Včera ešte prebiehala príprava dráhy, aby jazdcov privítala vo svojej tradičnej kvalite a vydržala poriadny nápor jázd cez víkend. Veď už len v sobotu sa na nej predstaví až 28 jazdcov zo šiestich krajín.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na dve podujatia, spolu 41 jázd! V sobotu sa bude na našej dráhe bojovať v rámci Preboru ČR jednotlivcov a v nedeľu to bude zase česká 1.liga. Obidve podujatia majú plánovaný začiatok o 15.00 hodine.

Sobotná štartovná listina obsahuje rekordných 28 mien pretekárov zo šiestich krajín, no v určitom zmysle pretekári budú až z ôsmych krajín. Fanúšikov môže tešiť, že obsahuje aj šesť mien domácich odchovancov. Tých doplnia ešte so slovenskými licenciami jazdiaci Rakúšan Anton Wannasek, či Maďar Péter Vida. Pri pohľade do štartovnej listiny je jasné, že hľadať vyslovene favorita pretekov bude ťažké. Na dráhe sa objavia ostrieľaní jazdci, ktorým budú na päty stúpať draví juniori.

Zaujímavosťou je určite štart nemeckej dievčiny Sindy Weber, ktorá je tak druhou ženou - plochodrážničkou po Michaele Krupičkovej, ktorá sa predstaví na žarnovickom ovále.

Preteky sa pôjdu na 23 jázd základného rozpisu, kde budú jazdci štartovať v päticiach v každej jazde. Nakoniec prví dvanásti postúpia do semifinálových jázd v šesticiach a z každej z nich zase najlepší traja do finále, ktorým vyvrcholia tieto zaujímavé preteky.

Slovensko: Patrik Búri, Adam Čarada, Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič, David Pacalaj, Anton Wannasek, Péter Vida

Česká republika: Filip Hájek, Ondřej Smetana, Michal Škurla, Michal Dudek, Adam Fencl, Radek Podhadský, Jaroslav Petrák, Josef Novák, Martin Mejtský, Patrik Mikel, Martin Gavenda, Martin Málek

Poľsko: Kamil Brzeziński, Krystian Wlodarczyk, Emil Peron, Eryk Borczuch

Holandsko: Mark Helmouth, Henk Kojstra

Ukrajina: Andrij Kobrin

Nemecko: Sindy Weber

 

V nedeľu pokračuje plochodrážny víkend na našom ovále stretnutím českej 1.ligy, v rámci ktorej sa proti nášmu tímu postaví Praha, Pardubice a Slaný. Nasadení jazdci vo všetkých tímoch sú totožní zo sobotných pretekov akurát pardubický tím vystuží Tomáš Suchánek. Žarnovický tím bude skompletizovaný po sobotných pretekoch.

Systém pretekov ponúkne 15 jázd, pričom posledné tri budú nasadzovacie. V každej jazde budú štartovať po jednom pretekárovi z každého tímu.

Slaný: Michal Dudek, Radek Podhadský, Adam Fencl

Praha: Ondřej Smetana, Michal Škurla, Filip Hájek, Patrik Mikel

Pardubice: Tomáš Suchánek, Josef Novák, Jaroslav Petrák, Martin Mejtský

 

Čo sa týka vstupného, na obidva dni je rovnaké:

- dospelí 5 eur

- študenti do 18 rokov 3 eurá

- dôchodcovia 1 euro

- deti do 10 rokov zadarmo

- držitelia ZŤP preukazov zadarmo

- bývalí pretekári zadarmo

Vstupenky je možné zakúpiť si na mieste v deň pretekov od 9.00 v stánku Informácií alebo od 11.00 v pokladni. Taktiež budú v predaji rôzne suveníry ako DVD zo žarnovických pretekov, fotky, nálepky, magnetky, pexeso, tričká, perá a ďalšie zaujímavé materiály. Cena programu pretekov bude 1 euro.

 

zdroj: speedwayclub.sk/M.Búri

 

prebor-liga_1plagat_2016.png

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok