Skoč na obsah Skoč na menu

V júli sme propagovali plochú dráhu na viacerých miestach

V júli sme propagovali plochú dráhu na viacerých miestach

Mesiac júl sa v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi tváril dosť skúpo na plochodrážne podujatia. Väčšina klubov mimo plochodrážnych veľmocí ako Poľsko, Dánsko, Švédsko, či Anglicko, využíva letné mesiace na oddych a neorganizuje žiadne preteky. Speedway Club Žarnovica však funguje naplno aj v dovolenkovom období. Dôkazom sú nielen tri preteky za júl a august, ale aj ďalšie akcie, v rámci ktorých sa snaží sprístupniť plochú dráhu aj mimo Žarnovice.

Prehľad takýchto akcií, na ktorých prezentovali jazdci a členovia Speedway Clubu Žarnovica nielen svoju činnosť, ale aj plochú dráhu ako takú, začneme vlastne ešte na konci júna. Pred Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska 20.júna zavítala plochá dráha prostredníctvom svojho stánku, dvoch motoriek, predsedu klubu a Davida Pacalaja s Jozefom a Marekom Štefankom na už 20. ročník Streetballu do Žiaru nad Hronom.

V pondelok 4.júla zase Ing. Jakub Zliechovec a Patrik Búri so svojou motorkou potešili deti z farnosti Nevidzany, ktoré boli v letnom tábore v Hornej Vsi.

Takisto nechýbalo zastúpenie plochej dráhy ani na slávnostiach v blízkych Horných Hámroch, kde ju 9.júla s motorkou propagovali Jozef Štefanka a František Šteflovič.

Poslednou akciou v júli, na ktorej ešte bolo počuť zvuk plochodrážnej motorky mimo Žarnovice, bol Športový deň v Hrabičove, kam už tradične dostali pozvanie aj plochodrážnici. Michal Tomka so svojim tímom a Adam Čarada propagovali plochú dráhu nielen formou vystavených kombinéz, prilieb, či plagátov, ale najmä motorkou, na ktorej sa deti mohli nielen odfotiť, ale boli na nej aj povozené.

Podobným akciám sa klub fungujúci na dobrovoľníckej báze nebráni a rád zavíta medzi motoristických fanúšikov. Najbližšou akciou by mal byť výjazd budúci týždeň vo štvrtok za deťmi do letného tábora - Krajina zázrakov, ktorý organizuje Pastoračné centrum Žarnovica vo Fajn parku v Hornej Vsi.

V plochodrážnom stánku Jozef Štefanka a David Pacalaj

David v akcii na parkovisku

Detská radosť ja to najlepšie zadosťučinenie

Patrik Búri oboznamoval s plochou dráhou deti z Nevidzian

Aj v Horných Hámroch nechýbala motorka

Záujem o plochú dráhu prejavili aj deti v Hrabičove

Michal Tomka povozil deti po ihrisku

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok