Skoč na obsah Skoč na menu

Boje o európsky titul sa presúvajú do Ruska

Boje o európsky titul sa presúvajú do Ruska

Finálová séria plochodrážnych Majstrovstiev Európy jednotlivcov sa dostáva do svojej druhej polovice tretími pretekmi v ruskom Togliatti. Sem sa presúva európska plochodrážna špička, do ktorej na popredné miesta patrí aj slovenský reprezentant Martin Vaculík. V sobotu 20. augusta sa strhnú adrenalínom presýtené boje, ktoré každoročne do Togliatti priťahujú tisíce fanúšikov.

Po druhom kole v lotyšskom Daugavpilse, nezostal v priebežnom poradí finálovej série plochodrážnych Majstrovstiev Európy jednotlivcov - SEC, kameň na kameni. Tí, ktorí boli na popredných miestach po prvom kole v nemeckom Gustrowe, by asi najradšej svoj výsledok z Lotyšska škrtli. Medzi nimi aj náš reprezentant Martin Vaculík, ktorý po víťazstve v Nemecku skončil v Lotyšsku až pätnásty. Z tejto situácie vyťažili najmä Poliak Przemyslaw Pawlicki, Rus Emil Sajfutdinov, či Čech Václav Milík, ktorí síce neskončili ani v jednom prípade na prvých dvoch miestach, no vďaka vyrovnaným výsledkom práve im patria prvé tri miesta v priebežnom poradí. Samozrejme vďaka tejto situácii je boj o titul oveľa zaujímavejší, veď bodový rozdiel medzi prvým Pawlickim a desiatym Lotyšom Lebedevsom je iba trojbodový a môže byť zmazaný napríklad už v prvej jazde jedného z menovaných. A práve v tejto škále sa pohybuje aj Martin Vaculík, ktorý stráca na prvého iba dva body a okupuje štvrtú priečku.

Organizátori v Togliatti využili možnosť nasadenia jednej divokej karty a dvoch náhradníkov ako možnosť ukázať sa pre mladých "dravcov", veď Andrej Kudriašov (divoká karta) a Michail Litvinov s Glebom Čugunovom nemajú ešte veľa úspechov na svojom konte a patria medzi mladé nádeje ruskej plochej dráhy. Netreba zabúdať na to čo sa stalo v Gustrowe, kde mladý Kai Huckenbeck z pozície divokej karty nasadenej organizátorom obsadil skvelé tretie miesto a Maksim Bogdanovs, divoká karta v Daugavpisle, skončil štvrtý. Netreba zabúdať ani na ďalších účastníkov, pričom určitý tlak na dobrý výsledok, lepšie povedané víťazstvo sa očakáva od Rusov Grigorija Lagutu, či Emila Sajfutdinova. Martin Vaculík to bude mať určite ťažké, no pretekár jeho formátu sa vie s tým vysporiadať a kľudne ho môžeme zaradiť medzi adeptov na víťazstvo.

Text: Martin Búri / speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok