Skoč na obsah Skoč na menu

Štartovná listina po úprave a ďalšie informácie o Zlatej prilbe SNP 2016 – 28.8.2016

Štartovná listina po úprave a ďalšie informácie o Zlatej prilbe SNP 2016 – 28.8.2016

Koniec prázdnin sa nám nezadržateľne blíži a s ním aj ďalší ročník pretekov o Zlatú prilbu SNP pod taktovkou Automotoklubu Plochá dráha Žarnovica. Tento rok pripadla posledná augustová nedeľa na 28.8.2016 a tak v tento deň sa o 13:30 hodine začne slávnostný nástup na už 53. ročník týchto tradičných pretekov. Tento ročník, aj keď nie je jubilejný sa môže zapísať do histórie, ako ročník v ktorom sa podarilo Martinovi Vaculíkovi získať putovnú zlatú prilbu do osobného vlastníctva. Martin Vaculík totiž zabojuje už o piate víťazstvo a zároveň to tento rok môže byť aj tretie v sérii a tak by sa mohol stať  tretím držiteľom Zlatej prilby SNP, ktorí  ju získali.

Upravená štartovná listina obsahuje celkom 22 mien z desiatich krajín a Martin Vaculík to nebude mať vôbec jednoduché. Každý by sa chcel totiž zapísať do zoznamu víťazov tohto jedinečného podujatia. Avšak všetci musia najprv v kvalifikačných jazdách získať dostatočný počet bodov na postup do dvoch semifinálových kôl, kde postupuje desať najlepších pretekárov. Dvaja najlepší z dvoch semifinálových kôl postupujú do finále a celkovo šiesti neúspešní  zo semifinále dostanú šancu ešte v opravnej jazde zabojovať o miestenku do finále. A tak celkovo šestica jazdcov sa predstaví vo finále, ktoré sa ide na šesť kôl.

Českej republiky sa na Zlatej prilbe predstaví Martin Málek, pričom to bude už jeho štrnásty štart v sérii. Na Zlatej prilbe sa mu však ešte nepodarilo dosiahnuť pódiové umiestnenie a zatiaľ jeho najlepšie umiestnenie je 4. miesto v rokoch 2007, 2008, 2009 a 2011. Martinovi sa podarilo získať tento rok na MS družstiev na dlhej plochej dráhe bronz. V Žarnovici sa mu podarilo v roku 2013 vybojovať titul majstra Slovenska. Ďalšou stálicou Zlatej prilby je určite aj Tomáš Suchánek. Tento rok to bude už jeho trinásty štart, pričom v roku 2004 sa stal aj víťazom Zlatej prilby SNP. V minulom roku vo finále skončil tretí, kde pred sebou sledoval boje medzi Václavom Milíkom a Martinom Vaculíkom. Už spomínaný Václav Milík ( upravené: nezúčastní sa pre učasť na inom podujatí ) sa aj tento rok predstaví na Zlatej prilbe a bude to jeho štvrtý štart. Na prvom štarte v roku 2010 obsadil štvrté miesto, v roku 2012 skončil tretí a  v roku 2015 obsadil druhé miesto. Pokiaľ by pokračovala úspešnosť štartov, tak tento rok by mal vystúpiť na najvyšší stupienok, čo sa mu skoro podarilo už minulý rok, kde zvádzal súboje s Martinom Vaculíkom. Václav Milík patri k najúspešnejším pretekárom súčasnosti v Českej republike. Tento rok je tak isto ako aj Martin Vaculík účastníkom finálových kôl ME a má dokonca o jeden bod viac v priebežnom hodnotení a je zatiaľ na treťom mieste. Tento stav sa môže už zajtra 20.8.2016 zmeniť, keďže je na programe tretie kolo v Ruskom Togliatti.  Štvrtý pretekár z Českej republiky bude Ondřej Smetana. Na Zlatej prilbe ešte neštartoval, avšak tento rok v Prebore  Čiech obsadil 1. miesto. Na Majstrovstvách Čiech juniorov obsadil v rokoch 2015 a 2016 tretie a druhé miesto. Doplnené: do štartovnej listiny pribudlo meno Eduard Krčmár z Českej republiky.

Na Zlatej prilbe bude mať svoje zastúpenie aj Dánsko a to v podaní Dennisa Pedersena. Tento 23. ročný pretekár v Žarnovici ešte neštartoval, na Zlatej stuhe v Pardubiciach má za sebou už štyri štarty.

Aj náš južný sused Maďarsko bude mať na Zlatej prilbe svojho pretekára a to stálicu Norberta Magosiho. Tento 41. ročný pretekár sa postaví na štart Zlatej prilby už dvanástykrát, pričom v rokoch 2005 a 2006 sa stal aj ich víťazom. Okrem toho v roku 2011 bol aj majster Slovenska.

Nemecka do Žarnovice zavíta Ronny Weis. Aj tento pretekár ma za sebou už desať štartov v Žarnovici na Zlatej prilbe. Najlepšie umiestnenie dosiahol v roku 2004 a to 4. miesto. Ronny Weis je okrem jazdca aj organizátor a to plochej dráhy na ľade. Doplnené: okrem Ronnyho Weisa z Nemecka pricestuje aj Richard Geyer.

Svoje zastúpenie bude mať aj Poľsko, kde sa už stalo pravidlom že najčastejšie dochádza k zmenám v menách účastníkov a nie je tomu inak ani tento rok. Z pôvodne avizovanej štvorici jazdcov prídu len traja a to Stanislav Burza ( upravené: nezúčastní sa pre učasť na inom podujatí ), ktorý na Zlatej prilbe štartoval v rokoch 2004 a 2005, kde obsadil 6. miesto. Je to majster Slovenska z roku 2015. Druhý už avizovaný je 21. ročný Adrian Cyfer, ktorý jazdí v poľskej Ekstralige za Gorzów. Tento mladý jazdec získal v rokoch 2014 a 2015 zlato na ME družstiev juniorov. A do tretice príde do Žarnovici len 17- ročný odchovanec extraligovej Czestochovej Adrian Wozniak ( upravené: nezúčastní sa pre zranenie na inom podujatí ). V Žarnovici ešte neštartoval a je to finalista Bronzovej prilby Poľska 2016. Štartuje v I. poľskej lige za Opole. Doplnené: do štartovnej listiny pribudlo meno Kamil WIECZOREK z Poľska.

Rakúska k nám zavíta skoro domáci jazdec Friedrich „Fritz“ Wallner ( upravené: nezúčastní sa pre učasť na inom podujatí ) . Tento 30  ročný jazdec má za sebou už deväť ročníkov Zlatej prilby. Jeho najlepšie umiestnenie bolo v roku 2004, kde obsadil 2. miesto. V rokoch 2015 a 2016 obsadil na Majstrovstvách Slovenska 4. miesto a tento rok v Memoriáli L. Eliáša skončil na 2. mieste.

Doplnené: Do štartovnej listiny pribudlo meno Chorvátskeho pretekára a to Jurica Pavlic. Jurica je 11x majster Chorvátska, majster Európy v roku 2007 - od roku 2012 sa jazdia finálové kolá a je to aj víťaz Zlatej prilby mesta Pardubice v roku 2015. V Žarnovici zvíťazil v roku 2013 v ME Challenge. Na Zlatej prilbe SNP ešte neštartoval.

Zo Slovinska pricestuje Matic Ivačič, ktorý na Zlatej prilbe štartoval dvakrát, lepšie to bolo v roku 2013, kde obsadil 15. miesto. Okrem toho sa môže pýšiť titulom majstra Slovinska juniorov z rokov 2012 a 2013. A pricestuje aj Nick Škorja, ktorý na Zlatej prilbe ešte neštartoval, avšak tento rok v Ljublani v semifinále ME juniorov obsadil 1. miesto.

Taliansko budú reprezentovať Alessandro Milanese, ktorý na Zlatej prilbe štartoval už päťkrát a Pierpaolo Scagnetti, ktorý má za sebou premiéru na Zlatej prilbe v minulom roku, kde obsadil len 20. miesto.

Naši východní susedia z Ukrajiny budú mať na Zlatej prilbe dvoch zástupcov a to v podobe Andrija Kobrina, ktorý na Zlatej prilbe štartoval dvakrát. Tento 25- ročný jazdec obsadil v semifinále ME 2016 v Žarnovici 10. miesto, v roku 2013 na Majstrovstvách Slovenska skončil na 6. mieste, a Viktora Trofimova, ktorého otec Vladimír a starý otec Viktor boli poprední reprezentanti Sovietskeho zväzu. Na svoju plochodrážnu kariéru sa tento ešte len 16- ročný junior pripravuje v Poľsku, v ekstraligovom Leszne a v prvoligovom Krakówe. Kvalifikoval sa do finále ME juniorov 2016. Na Zlatej prilbe ešte neštartoval.

Slovensko má na štartovnej listine päticu pretekárov. Ako sme už avizovali, nebude tam chýbať najúspešnejší slovenský plochodrážny jazdec Martin Vaculík. Martin tento rok okrem víťazstva zabojuje aj o putovnú zlatú prilbu, ktorú môže získať do osobného vlastníctva. Žarnovický pretekár patrí k svetovej špičke, keď dokázal vyhrať Veľkú cenu Poľska 2012 v Gorzówe. V roku 2013 bol účastníkom seriálu Speedway Grand Prix a stal sa aj majstrom Európy. V tohtoročnom európskom šampionáte mu po dvoch kolách patrí 4. až 5. miesto, pričom v prvom kole v GÜSTROWe zvíťazil. Ako ďalší sa predstaví Patrik Búri, pre ktorého to bude už tretia zlatá prilba. Pričom v roku 2014 skončil na 16. mieste a minulý rok na 14. mieste. Tento rok na majstrovstvách Slovenska obsadil 7. miesto. Ako ďalší sa predstaví Michal Tomka, ktorý začal pretekať v roku 2014. Štartoval na dvoch zlatých prilbách. V roku 2014 obsadil 19. miesto a v roku 2015 10. miesto. Michal tento rok obsadil 2. miesto v Majstrovstvách Čiech juniorov do 19 rokov a 14. miesto v Majstrovstvách Slovenska. Adam Čarada sa po ročnej prestávke, ktorú vynechal pre zranenie, opäť vrátil na plochodrážne ovály. Na Zlatej prilbe štartoval len v roku 2014, kde obsadil 17. miesto. A štartovnú listinu uzatvára ešte len 16- ročný Ján Mihálik, ktorý začal pretekať v roku 2015 a na minuloročnej Zlatej prilbe obsadil 19. miesto.

Zo Zlatej prilby SNP si môžete okrem športového zážitku odniesť aj zaujímavé ceny z tomboly, ktorú aj tento rok pre Vás pripravil Automotoklub plochá dráha Žarnovica v spolupráci so sponzormi. Kde je tento rok ako hlavná cena elektrický bicykel.

V prípade že radi súťažíte, tak na stránkach www.speedway.skwww.zlataprilba.sk je pre vás pripravené posledné kolo súťaže o voľné lístky na toto jedinečné podujatie.

Zlatá prilba SNP patrí medzi významné športové podujatia, koná sa len raz za rok a znamená veľký prínos pre zviditeľnenie Mesta Žarnovica i pre dobré meno Banskobystrického samosprávneho kraja.

Staňte sa aj vy súčasťou 53. ročníka a nájdite si cestu do mestského športového areálu v Žarnovici dňa 28.8.2016, kde začiatok podujatia je naplánovaný na 13:30 hod.

Informácie o vstupnom na podujatie nájdete v článku: Vstupné na 53. Zlatú prilbu SNP - 28.8.2016 od 13:30 hod.

Zdroj: http://speedway.sk/

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok