Skoč na obsah Skoč na menu

Naši boli v Slanom na stupňoch víťazov

Naši boli v Slanom na stupňoch víťazov

Druhé kolo českej 1.ligy, ktoré sa odjazdilo v sobotu v Slanom prinieslo pekný výsledok pre žarnovické farby. Pred pretekmi tomu však nič nenasvedčovalo, dokonca hrozilo, že žarnovický celok nebude klasifikovaný a bude štartovať iba mimo súťaž. Všetko sa však na dobré obrátilo.

Farby SC Žarnovica mali v Slanom reprezentovať Michal Tomka, Ján Mihálik a z Březolup vypožičaný Patrik Mikel. Ten však na cestu do Slaného nebude spomínať v dobrom. Ešte ani nie v polovici cesty sa mu pokazilo auto a privolaný mechanik skonštatoval, že nemožno pokračovať ďalej. "Volali aj Martinovi Gavendovi, že by prišiel autom, no aj ten ho mal pokazené, " v telefonickom hovore oznamoval smutnú novinu Vladimír Tomka. "Skúšali aj zohnať za seba náhradu, no buď bol jazdec v práci, alebo nemal motorku. Tak to len obrátili domov," uzavrel. Ani telefonáty zo Žarnovice nepomohli k zalepeniu medzery v tíme, aby bol vôbec klasifikovaný, nakoľko podmienkou sú traja jazdci v tíme. Nakoniec prišla pomoc z pardubického tímu, keď sa počas tréningu pred pretekmi ozval manažér tímu s koníkom v znaku Ľubomír Vozár. Ten ponúkol Josefa Nováka, keďže mal štvoricu jazdcov v tíme.

"Prvú jazdu hneď vyhrali 5:1 nad Prahou. Išli pekne Janči aj Michal," spomenul na začiatok Ľubomír Vozár pri odpovedi ako to vyzeralo v Slanom. "Chalani išli pekne. Nemali v podstate väčšie problémy.  Dobre zajazdili s Prahou a aj potom nazbierali pekne bodov," zhrnul v krátkosti pôsobenie našich pretekárov Vladimír Tomka. "Teraz sú na vyhlasovaní stupňov víťazov. Sú tretí a pozerám, že dostali aj pohár," priniesol čerstvú správu v telefonickom rozhovore.

Preteky podľa očakávania ovládli pardubickí pretekári, pokým ostatné tri tímy zviedli vyrovnanú bitku o ostatné miesta.

Výsledky:

ZP Pardubice 32 (Tomáš Suchánek 15, Martin Mejtský 9, Jaroslav Petrák 8)

AK Slaný 21 (Michal Dudek 12, Adam Fencl 6, Petr Babička 3)

SC Žarnovica 19 (Michal Tomka 7, Ján Mihálik 6, Josef Novák 6)

AK Markéta Praha 18 (Ondřej Smetana 16, Filip Hájek 2, Václav Kvěch 0)

 

Zdroj: speedwayclub.sk

 

slany3.JPGslany2.JPGslany1.JPGslany.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok