Skoč na obsah Skoč na menu

Už o dva týždne posledné preteky žarnovickej sezóny

Už o dva týždne posledné preteky žarnovickej sezóny

Už len necelé dva týždne nás delia od posledných pretekov žarnovickej plochodrážnej sezóny 2016, ktoré organizuje Speedway Club Žarnovica v nedeľu 25. septembra so začiatkom o 15.00 hodine. Diváci sa môžu tešiť na súperenie slovenskej a ukrajinskej reprezentácie v rámci Pohára mieru a priateľstva.

Slovenský plochodrážny fanúšik si mohol túto sezónu vychutnať za plné priehrštie pretekov na žarnovickom ovále s bohatou účasťou domácich odchovancov. Aj počas pretekov Pohára mieru a priateľstva je snahou organizátora zostaviť domáci tím v čisto slovenskom zložení. Kde sú tie roky kedy sme ako fanúšikovia mohli o tom iba snívať...

Preteky Poháru mieru a priateľstva sú prejavom vzrastajúcej spolupráce medzi slovenskou a ukrajinskou plochou dráhou. Ide o snahu spojiť sily s organizátormi plochej dráhy v susedných štátoch nielen na jej záchranu, ale aj rozvoj. Ukrajinská plochá dráha aj napriek tomu, že krajina prežíva hlbokú krízu a nepokoje najmä na svojej východnej hranici, nie je na kolenách a má viacero kvalitných pretekárov. Na miesto Andrija Karpova, Alexandra Loktajeva (Rus s ukrajinským občianstvom), Andrija Kobrina, Stanislava Mielničuka, ktorí patria medzi to najlepšie spoza našej východnej hranice sa tlačia ďalší mladí "dravci" ako 16-ročný Viktor Trofimov, Vitalij Lysak, Maksim Rozoščuk, Marko Levišin, Dimitrij Mostovyk a ďalší. O veľkom záujme o tento šport hovorí nielen zvyšujúci sa počet jazdcov a začiatočníkov, ale aj početné návštevy na každých pretekoch v Červenograde a najmä v Rivne, ktoré sa pohybujú od 4 000 do 6 000 ľudí.

Keďže jazdcov na Ukrajine je oproti poslednému desaťročiu stále viac a potrebujú viac príležitostí k vyjazdeniu sa a rovnako je na tom aj naša slovenská základňa, došlo k dohode oživiť spoluprácu, ktorá prebiehala medzi oboma stranami v druhej polovici 80. rokov minulého storočia. Výsledkom sú preteky Poháru mieru a priateľstva. Žarnovický štadión tak bude svedkom zaujímavých pretekov dvoch vyrovnaných súperov, kedy sa naši chlapci budú snažiť vrátiť prehru ukrajinským pretekárom, ktorú utrpeli ešte v máji v Červenograde a vylepšiť remízový stav z Rivne.

V domácom tíme by sa mali predstaviť všetci odchovanci SC Žarnovica - Patrik Búri, Adam Čarada, Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič a David Pacalaj.

liga.JPG

Zdroj: speedwayclub.sk

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok