Skoč na obsah Skoč na menu

Náš tím povedie v Lubline kapitán Martin Vaculík

Náš tím povedie v Lubline kapitán Martin Vaculík

Počas práve končiacej sezóny absolvoval Slovenský tím niekoľko priateľských stretnutí so súpermi doma a v zahraničí. Žarnovickú sezónu otvorili preteky s Českou republikou, pokračovalo sa na Ukrajine, ku koncu sezóny to bol výjazd do maďarského Debrecenu a revanš doma s Ukrajinou a poslednými pretekmi tohto druhu bude priateľské stretnutie v poľskom Lubline. Všetko toto má slúžiť k nadviazaniu spolupráce, ktorá by mala v budúcnosti gradovať.

Už na jar absolvovali mladí pretekári z Lublina bodovaný tréning na našej dráhe. Z neho vyšli suverénne víťazne naši jazdci. Tentoraz pôjde o odvetu v Lubline. Tamojší klub KM Cross Lublin sa snaží oživiť ligový tím v meste, za ktoré na začiatku 90. rokov minulého storočia jazdil aj fenomenálny Hans Nielsen z Dánska (štvornásobný svetový šampión jednotlivcov). Klub v tom období patril medzi poľskú špičku. V ďalších rokoch to však nemal ľahké a v posledných rokoch prežíval krízu. Pred práve končiacou sezónou, počas ktorej Lublin nefiguroval v poľských ligových súťažiach, sa ujali plochej dráhy skúsení organizátori z KM Cross Lublin, ktorí nadviazali kontakt s SC Žarnovica ako už bolo vyššie spomínané.

Pri pohľade do histórie možno nájsť informáciu, že kontakty medzi žarnovickou a lublinskou plochou dráhou siahajú do roku 1977. Práve vtedy sa odjazdilo prvé priateľské stretnutie medzi Lublinom a Preglejkou Žarnovica. 17. septembra 1977 vyhral domáci tím posilnení o najlepších pretekárov zo Zohora nad poľským súperom v pomere 58:50. Zaujímavosťou bolo, že to boli prvé preteky v plochodrážnej kariére Dušana Moráveka. Na odvetu v Lubline však žarnovickí pretekári určite nespomínali ako na úspešnú. Prehra 23:73 bola dosť krutá. V ďalších rokoch pokračovala spolupráca formou účasti žarnovických pretekárov na rôznych pretekoch v Lubline a naopak.

V piatok 14. októbra vycestujú naši pretekári pod kapitánskym vedením Martina Vaculíka do Lublina, kde budú štartovať pod hlavičkou Česko-Slovenska. Okrem už spomínanej slovenskej jednotky sa v Lubline predstavia Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič a z pozície náhradníka David Pacalaj. Českú stranu bude v tíme reprezentovať Martin Gavenda a Martin Málek. Preteky sa začínajú o 19.00 hodine a odjazdia sa pri umelom osvetlení a za priameho prenosu Lubelskej TV (aj na inetrnete - http://www.lubelska.tv/streams/single/4)

tren_lub_2016.jpg

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok