Skoč na obsah Skoč na menu

Martin Vaculík pozná už všetkých súperov v Grand Prix 2017

Martin Vaculík pozná už všetkých súperov v Grand Prix 2017

Jeden z najväčších úspechov slovenskej plochej dráhy dosiahol Martin Vaculík, keď sa na začiatku septembra dokázal vďaka druhému miestu v pretekoch Challenge vo švédskej Vetlande prebojovať do seriálu Grand Prix pre rok 2017. Dnes obletela motoristický svet správa o celej štartovnej listine tohto šampionátu.

Na konci minulého týždňa spoznala motoristická verejnosť aj meno majstra sveta v tomto športe, ktorým sa stal 46-ročný Greg Hancock a okrem neho aj ďalších sedem pretekárov, ktorí si vybojovali účasť vďaka umiestneniu v elitnej osmičke pre budúcoročný seriál GP. K nim sa ešte po spomínaných pretekoch Challenge pridali Patryk Dudek z Poľska, Martin Vaculík a Fredrik Lindgren zo Švédska. Dnes oznámilo vedenie SGP aj mená posledných štyroch účastníkov seriálu, ktorým boli pridelené celoročné divoké karty.

Pridelenie divokej karty trojnásobnému svetovému šampiónovi Nickimu Pedersenovi z Dánska nie je asi žiadnym prekvapením. Tento ostrieľaný veľký bojovník má za sebou síce slabšiu sezónu, ktorú ukončil so zranením ešte pred poslednou GP v Austrálii, no od roku 2000 patrí neodmysliteľne k tomuto seriálu, v ktorom patrí medzi to najlepšie za posledné dve desaťročia.

Emil Sajfutdinov nie je tiež žiadnym nováčikom. V Grand Prix síce v posledných rokoch chýbal, no nebolo to kvôli jeho výkonnosti, čo potvrdil aj ziskom dvoch európskych titulov v jednotlivcoch, ale jeho vlastným rozhodnutím. Tentoraz však už popredu dával najavo, že určite neodmietne ponuku divokej karty pre sezónu 2017, čo sa aj nakoniec stalo.

Voľba Mateja Žagara ako ďalšej divokej karty sa taktiež dala tak trochu očakávať. Opäť ide o pretekára, ktorý patrí medzi svetovú špičku a vie zamiešať kartami aj medzi najlepšími. Ďalším faktorom, ktorý mu pravdepodobne pomohol k zisku divokej karty je aj to, že Slovinsko patrí medzi pravidelných organizátorov jedných z pretekov GP (Krško).

Najviac diskutabilnou je divoká karta pre Poliaka Macieja Janowskeho reprezentujúceho mladú krv. Jeho štart v GP v roku 2015 bol určite veľkým oživením, no tento rok mu sezóna nevyšla a namiesto boja o popredné priečky do poslednej chvíle bojoval neúspešne o udržanie v seriáli. Aj samotní Poliaci nie sú jednotní, či mu pomôže štart medzi hviezdami aj v budúcej sezóne.

Prekvapením je že pozvánku nedostala poľská hviezda Jaroslaw Hampel. Populárny Jarek vynechal časť minulej sezóny a viac ako polovicu tej práve skončenej. Očakávalo sa, že ako niekdajší vicemajster sveta a vážny adept na medailové umiestnenia v každom ročníku GP, v ktorom štartoval, dostane divokú kartu pre sezónu 2017, no nestalo sa tak. Trochu zabudnutý ostal český Václav Milík, ktorý má za sebou vskutku parádnu sezónu. Vicemajster Európy jednotlivcov a jeden z najlepších pretekárov najlepšej plochodrážnej ligy sveta - poľskej Extraligy je podobne ako Žagar reprezentantom krajiny, ktorá pravidelne organizuje preteky GP. No v tomto prípade to evidentne nezabralo. Tiež sa pošuškávalo u odborníkov o menách ako Leon Madsen, Martin Smolinski, Grigorij Laguta, či o ďalších, no prednosť dostala už spomínaná štvorica.

Účastníci GP 2017:

1 Greg Hancock, USA

2 Tai Woffinden, GB

3 Bartosz Zmarzlik, PL

4 Chris Holder, AUS

5 Jason Doyle, AUS

6 Piotr Pawlicki, PL

7 Antonio Lindbäck, S

8 Niels Kristian Iversen, DK

9 Matej Žagar, SLO

10 Maciej Janowski, PL

11 Fredrik Lindgren, S

12 Nicki Pedersen, DK

13 Patryk Dudek, PL

14 Martin Vaculík, SK

15 Emil Sajfutdinov, RUS

Náhradníci

20 Peter Kildemand, DK

21 Martin Smolinski, D

22 Max Fricke, AUS

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok