Skoč na obsah Skoč na menu

Martin Vaculík na dva roky u víťaza Extraligy

Martin Vaculík na dva roky u víťaza Extraligy

Dňa 4.11.2016 vybehla na svetlo oficiálna správa, ktorá hovorí, že poľský extraligový šampión dáva prednosť pred Matejom Žagarom a Michaelom Jespenom Jensenom slovenskej plochodrážnej jednotke Martinovi Vaculíkovi a Przemyslawovi Pawlickému.

Martin reprezentoval v uplynulej sezóne farby Unibaxu Toruń. Po skončení sezóny si zobral čas na rozmyslenie, aby nakoniec oznámil, že odchádza z klubu, v ktorom strávil jednu sezónu a získal striebornú medailu za druhé miesto v poľskej Extralige. V zákulisí sa hovorilo, že ho lanári čerstvý majster z Gorzówa, čo sa dnes potvrdilo. Martin tak prechádza zo silného tímu do absolútnej špičky a bude mať za domácu dráhu práve tú, na ktorej v roku 2012 pripravil obrovské prekvapenie celému plochodrážnemu svetu, keď z pozície náhradníka dokázal vyhrať ako absolútny debutant svoju prvú Grand Prix.

Zaujímavosťou je, že klub "poslal k vode" dlhoročného účastníka GP Mateja Žagara, ale aj mladého Dána Michaela Jepsena Jensena, či u nás z tohtoročnej Zlatej prilby známeho Poliaka Adriana Cyfera, ktorý prešiel do nižšej ligy do tímu z Pily. Martin tak bude opäť členom jedného tímu spoločne s Krzysztofom Kasprzakom, s ktorým sa pozná už od svojho pôsobenia v Tarnówe, ale aj s Przamyslawom Pawlickim, ktorý skončil tretí v tohtoročnom žarnovickom semifinále ME jednotlivcov a Bartoszom Zmarzlikom, momentálne tretím najlepším plochodrážnikom sveta. Zmluvu podpísal na dva roky.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M.Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok