Skoč na obsah Skoč na menu

Sezóna 2016 v podaní Davida Pacalaja

Sezóna 2016 v podaní Davida Pacalaja

V prípade Davida Pacalaja sa dá hovoriť, že má za sebou nultú sezónu, počas ktorej stihol odjazdiť šesť pretekov. David totiž dovŕšil spodnú vekovú hranicu pre držiteľa licencie až prakticky po skončení sezóny. Aj napriek tomu vďaka jeho pokrokom na tréningoch sa po povolení rodičov, trénera a dedka v jednej osobe – Zdena Vaculíka, doktorov a Slovenskej motocyklovej federácie mohol pochváliť výnimkou a ako 14-ročný zasiahol do pretekov.

Prvýkrát to bol síce len bodovaný tréning, no dokázal byť jedným z najlepších domácich pretekárov a nazbieral proti Lublinu pekných 11 bodov. V silnej konkurencii Medzinárodných majstrovstiev Slovenska sa s chuťou pustil do boja s takými menami ako Staszek Burza a podobne. Aj keď v priebehu jázd strácal body na svojom konte mal nakoniec cenné tri body. Na ťažkú dráhu počas Jadranských dvojíc v Žarnovici, kedy zaskakoval v tíme Lendavy nebude spomínať v dobrom, keď po prvej jazde, v ktorej padol odstúpil z pretekov. Počas Preboru 6. augusta v Žarnovici dokázal vybojovať pekné štyri body. Zaznamenal aj prvý výjazd do zahraničia, keď v Debrecene bola akceptovaná jeho výnimka a doviezol dva body pre žarnovický tím. Podobne si počínal aj na druhý deň v posledných žarnovických pretekoch.

David sa môže pochváliť veľkou bojovnosťou a prísnym, ale skúseným osobným trénerom Zdenom Vaculíkom. Vďaka tejto kombinácii a pomoci od Martina Vaculíka, ktorému je synovcom má potenciál byť dobrým plochodrážnikom. Len čas ukáže, či to dokáže využiť a popasuje sa so svojimi rezervami. Počas sezóny niekoľkokrát trénoval aj mimo Žarnovice v Březolupoch, Pardubiciach, či v Debrecene.

 

Dátum

Preteky

Miesto konania

Body

Poradie

1.

16.4.

Žarnovica vs. Lublin

Žarnovica

11 (3,3,3,0,2)

1.

2.

26.6.

Medzinárodné majst. Slovenska

Žarnovica

3 (2,1,0,0)

17.

3.

24.7.

Jadranské dvojice

Žarnovica

0 (X)

7.

4.

6.8.

Prebor ČR jednotlivcov

Žarnovica

4 (T,2,1,1)

23.

5.

24.9.

Debrecen vs. Žarnovica

Debrecen (H)

2 (0,1,1,0)

2.

6.

25.9.

Pohár mieru a priateľstva

Žarnovica

2 (F,1,1,0,0)

1.

 

Zdroj: speedwayclub.sk

 

david_1.JPGdavid1.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok