Skoč na obsah Skoč na menu

Zimná príprava našich jazdcov začala na vysokej úrovni

Zimná príprava našich jazdcov začala na vysokej úrovni

Sezóna 2016 sa ledva skončila a už prebiehajú naplno prípravy na tú nasledujúcu. Okrem tvorby kalendára, prihlasovania sa do súťaží, oslovovaní sponzorov, rokovaní, vypisovaní žiadostí a podobne, pripravil Speedway Club Žarnovica odbornú prípravu na najvyššej úrovni aj pre svojich mladých jazdcov.

Niekedy začiatkom práve skončenej sezóny nadviazali predstavitelia SC Žarnovica prostredníctvom Slovenskej motocyklovej federácie kontakt s Národným športovým centrom, ktoré zastrešuje hlavne športovcov na najvyššej reprezentačnej úrovni v olympijských športoch. Len výnimočne býva uzavretá spolupráca s neolympijskými športovými disciplínami. A výnimkou sa stala aj plochá dráha. Po stretnutí podpredsedu SC Ing. Jakuba Zliechovca s riaditeľom NSC došlo k dohode, že žarnovickí plochodrážnici môžu využiť na prípravu vybavenie a kapacity Národného športového centra.

Dnes a včera absolvovalo postupne sedem žarnovických pretekárov úvodné testy v Bratislave, kam sa chodia pravidelne pripravovať slovenskí olympionici. Keďže limit na absolvovanie prípravy počas jedného dňa sú štyria športovci, včera navštívili NSC Michal Tomka, Jakub Valkovič, Adam Čarada a začínajúci pretekár Michal Danko a dnes to bol Patrik Búri, Ján Mihálik a David Pacalaj.

Chlapci postupne absolvovali lekárske vyšetrenie (EKG, vyšetrenie krvi, spirometria, ergometria, laboratórne vyšetrenie), antropometrické merania (výška, váha, svaly, tuk), test dynamickej stability, vyšetrenie fyzioterapeutom, psychologické testovanie, test reflexov, wingate test horných končatín 2x (30 sek). Mohli si tak overiť svoju kondičku, silu, reflexy ale aj zdravotný stav. Odborníci im poradili každému jednotlivo na čo sa majú pri príprave zamerať. Podobné testy absolvujú ešte na konci zimnej prípravy, kde si overia kvalitu svojej niekoľkomesačnej práce na sezónu.

"Chlapci majú dobrý zdravotný stav až na nejaké zápaly mandlí. Zamakali si riadne. Najmä wingate test im dal zabrať, keď za tridsať sekúnd mali dať zo seba všetko. To ich poriadne preverilo," v skratke zhodnotil výjazd do NSC Jakub Zliechovec. "Som sa zasmial pri tom teste dynamickej stability, všetkých totiž ťahalo trochu doľava a doktori sa čudovali, že prečo. Až potom zistili, že plochá dráha sa jazdí len doľava," ukončil úsmevnou príhodou súhrn informácií podpredseda klubu.

"Je to super, že chalani môžu mať takúto kvalitnú prípravu, to im môže veľmi pomôcť," zhodnotil v krátkosti akciu Martin Vaculík, len čo sa o  nej dozvedel.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

zimna_priprava_PD.jpgzimna_priprava_PD_1.jpgzimna_priprava_PD_2.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok