Skoč na obsah Skoč na menu

Žarnovickí pretekári absolvovali kondičný tréning s jazdcom GP

Žarnovickí pretekári absolvovali kondičný tréning s jazdcom GP

V nedeľu 27.11.2016 sa v dopoludňajších hodinách stretli žarnovickí pretekári na štadióne, aby sa zúčastnili tréningu. No namiesto plochodrážnych motocyklov preháňali po ihrisku a tribúne sami seba. O kondičný tréning sa pre nich postaral pretekár Grand Prix pre sezónu 2017.

Patrik Búri, Michal Tomka, Ján Mihálik, David Pacalaj a Jozef Štefanka si spoločne odkrúžili s Martinom Vaculíkom niekoľko koliečok okolo hlavného ihriska, aby potom absolvovali záťažové behy na tribúne a v jej okolí. Pre chorobu sa z tréningu ospravedlnil Jakub Valkovič a zo zdravotných dôvodov aj Adam Čarada, ktorému pred týždňom vyberali z nohy klin a skrutky, ktoré ju spevňovali po jej zlomení na jar 2015. Kondičný tréning nakoniec absolvovali kompletne s Martinom, Patrik, Janči a David, keď Michala limitovala angína a Jožko Štefanka behal s rukou v sadre.

Pretekári majú počas zimnej prestávky individuálnu prípravu, počas ktorej však absolvovali a absolvujú viacero testov a kontrol, ktorých cieľom je nielen overiť si prípravu, ale najmä poradiť na čo sa majú jazdci zamerať. V tom duchu sa nieslo už spomínané testovanie v Národnom športovom centre v Bratislave, ale aj dnešný kondičný tréning s Martinom Vaculíkom.

Počas zimnej prestávky čaká na našich pretekárov ešte niekoľko takýchto tréningov s Martinom, niekoľkodňové sústredenie na chate Kollárová vo februári a nakoniec testovanie na záver zimnej prípravy opäť v Národnom športovom centre.

Zdroj: speedwayclub.sk/M.Búri

 

kond.JPGkond1.JPGkond2.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok