Skoč na obsah Skoč na menu

Do Žarnovice sa vracia plochodrážna Extraliga

Do Žarnovice sa vracia plochodrážna Extraliga

Sezóna 2017 prinesie na žarnovickú plochú dráhu kombináciu takých pretekov, akú si vo svojej dlhej vyše 60-ročnej histórii nepamätá. Okrem pretekov majstrovstiev sveta, či Európy budú fanúšikovia svedkami aj merania si síl v českej Extralige.

Iba v roku 1985 jazdila vtedajšia Preglejka Žarnovica československú Extraligu – najvyššiu ligovú súťaž a zároveň klub organizoval vrcholové podujatie – Kontinentálne semifinále Majstrovstiev sveta jednotlivcov. Speedway Club Žarnovica pripravuje nielen preteky podobného významu, ale ešte niečo navyše. Žarnovica totiž nebola ešte nikdy hostiteľom pretekov Majstrovstiev sveta, Európy a Extraligy v jednej sezóne.

Návraty sú v prípade žarnovickej plochej dráhy šťastným znamením. Speedway Club Žarnovica sa od svojho vzniku snaží o návrat zašlej slávy žarnovickej plochej dráhy a o výchovu vlastných slovenských pretekárov. Pomaly ale isto dokazuje, že to je možné aj keď si nevybral na svoj vznik akurát najlepšie obdobie. Ekonomická kríza, ktorá sa médiách skloňovala v roku 2011 snáď častejšie, než hocičo pozitívne, nebola prekážkou ukázať, že stereotyp, ktorý panoval s menšími prestávkami na žarnovickej plochej dráhe od roku 1990, sa dá pri snahe zapálencov, fanúšikov, sponzorov a vedenia mesta prekonať a nasmerovať túto najkrajšiu športovú disciplínu aj v takom malom mestečku opäť na tie najvyššie pozície.

Po 31 rokoch sa do Žarnovice vracia Extraliga. V roku 1985 sa v nej predstavil žarnovický tím prvýkrát a nadlho aj jedinýkrát. Dnes sa stáva skutočnosťou, že Žarnovica bude opäť svedkom merania si síl svojich odchovancov s českou plochodrážnou špičkou aj v ligovej súťaži. Na rokovaniach v Prahe to dnes odsúhlasili zástupcovia trojice klubov prihlásených do Extraligy pre sezónu 2017.

Určité neoficiálne rokovania o možnej účasti Žarnovice v Extralige prebehli už pred začiatkom uplynulej sezóny, no nakoniec sa štvrtým tímom v súťaži stal spoločný tím Březolup a Plzne. Táto koalícia sa však rozpadla s koncom sezóny 2016 a Žarnovica dostala ponuku stať sa účastníkom Extraligy. Pre prijatie tejto ponuky hovorili najmä dva najväčšie dôvody. Prvým je skutočnosť, že na plochodrážne podujatia v Žarnovici si nachádza cestu stále viac a viac fanúšikov, ktorí neváhajú hlasno povzbudzovať domácich pretekárov k lepším výkonom a preto si zaslúžia vidieť na našom ovále aj túto náročnú súťaž. Druhým je možnosť ďalšieho rastu našich mladých odchovancov, ktorí budú mať možnosť merať si pravidelne sily s kvalitnými pretekármi po boku nášho najlepšieho pretekára všetkých čias Martina Vaculíka.

Extraligový tím Žarnovice bude postavený okolo spomínaného Martina Vaculíka. Jadrom budú samozrejme domáci odchovanci doplnení o jedného kvalitného zahraničného pretekára, tak ako to dovoľujú pravidlá súťaže.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M.Búri

 

extr.jpgextr1.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok