Skoč na obsah Skoč na menu

SC Žarnovica organizuje v sezóne 2017 osem pretekov

SC Žarnovica organizuje v sezóne 2017 osem pretekov

Speedway Club Žarnovica má kompletný kalendár svojich podujatí, ktorý obsahuje osem podujatí aj s tými najvyššieho významu. Ako už bolo avizované, žarnovickú plochú dráhu čaká sezóna akú ešte vo svojej histórii nezažila. Síce rekord 12 podujatí z roku 1985 neprekoná, no zložením dvoch významných podujatí MS a ME spolu s Extraligou a ďalšími pretekmi nemá obdobu. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť.

Sezóna 2017 prinesie na žarnovický ovál plné priehrštie zaujímavých pretekov. Rokovania okolo kalendára boli poriadne zložité. Veď nájsť termíny pretekov, ktoré nebudú kolidovať s ostatnými si vyžiada aj veľa kompromisov. A aj preto je žarnovický kalendár v takom zložení ako ho predostierame.

Všetko sa začne už v nedeľu 2. apríla, kedy sezónu netradične otvoria Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s Memoriálom Ladislava Eliáša. Tieto preteky prinášajú každoročne zaujímavé súperenie jazdcov vyrovnanej kvality. Preteky budú zároveň aj akousi kvalifikáciou pre domácich pretekárov na preteky MS a ME. Všetci budú mať rovnakú šancu ukázať ako sa pripravili na sezónu, ktorá bude pre nich a pre klub významná a náročná. Preteky budú aj zároveň akýmsi testom organizátora pred najvýznamnejším podujatím žarnovickej plochodrážne sezóny 2017.

V sobotu 6. mája sa totiž na našom ovále strhne bitka o postup do prestížneho seriálu GP. Kvalifikácia do Grand Prix privedie na štart to najlepšie čo môžu nasadené krajiny ponúknuť. Žarnovický fanúšik sa môže tešiť na súperenie pretekárov z Austrálie, Čiech, Dánska, Lotyšska, Maďarska, Nemecka, Ruska, Slovinska, Talianska, Ukrajiny a Slovenska.

Už o týždeň na to bude Žarnovica svedkom veľkého návratu. V nedeľu 14. mája sa totiž iba druhýkrát v histórii žarnovickej plochej dráhy odjazdí na našom ovále Extraliga. Súpermi Žarnovice budú kluby z Prahy, Pardubíc a Slaného. Fanúšikov tak čakajú súboje domácich pretekárov s českou plochodrážnou špičkou.

Jún prinesie taktiež dve podujatia. Plochodrážny víkend v sobotu a nedeľu 17. a 18. júna ponúkne najprv českú 1.ligu a potom aj druhé preteky Extraligy. Po oba dni budú súpermi SC Žarnovica tie isté kluby, no samozrejme v inom kvalitatívnom zložení.

V júli čaká Žarnovicu ďalšie z dvojice významných podujatí. Semifinále Majstrovstiev Európy dvojíc, ktoré sa uskutoční v nedeľu 23. júla bude premiérou tohto šampionátu dvojíc na našej dráhe. O postup budú súperiť dvojice z Poľska, Ruska, Maďarska, Slovinska, Bulharska, Lotyšska a Slovenska.

Na ďalšie preteky v podaní SC Žarnovica si fanúšikovia počkajú do 2. a 3. septembra, kedy si v posledný prázdninový víkend zmerajú sily tímy Debrecenu, Rivne, Świetlochowic, Pardubíc a Žarnovice v Pohári priateľstva, pričom v sobotu pôjde o ligové preteky a v nedeľu preteky jednotlivcov.

Okrem toho samozrejme klub pripravuje ďalšie akcie pre svojich fanúšikov, o ktorých budeme informovať v priebehu sezóny.

Žarnovická sezóna 2017 odštartuje 2. apríla

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok