Skoč na obsah Skoč na menu

Ing. Jakub Zliechovec sa stal pozorovateľom vo FIM Europe

Ing. Jakub Zliechovec sa stal pozorovateľom vo FIM Europe

Speedway Club Žarnovica sa od svojho vzniku v roku 2011 aktívne zapája do diania nielen na jedinej slovenskej plochej dráhe, ale nadväzuje kontakty aj v zahraničí. Nakoľko od roku 2012 je stálou súčasťou kalendára FIM, či FIM Europe (predtým UEM), požiadal o možnosť mať svojho zástupcu aj v jednej z týchto dvoch organizácií, ktoré zastrešujú plochodrážny šport v Európe a vo svete.

Nakoľko SC Žarnovica prostredníctvom Slovenskej motocyklovej federácie každoročne žiada podujatia svetového a európskeho významu a vďaka jeho práci s mládežou stále rastú aj nároky na početnosť alokácií do jednotlivých šampionátov, má záujem angažovať sa aj na najvyšších miestach plochodrážneho športu vôbec.

Slovenská plochá dráha nemala vo svojej histórii ešte žiadneho člena komisie FIM alebo FIM Europe. Najbližšie má k tomu teraz Ing. Jakub Zliechovec. Ešte na jar vyslala Slovenská motocyklová federácia žiadosť na komisiu plochej dráhy FIM Europe, aby prijala do svojich radov aj zástupcu Slovenska. Na zasadaní 10. decembra 2016 v Ríme rozhodla spomínaná komisia FIM Europe, že prijme Ing. Jakuba Zliechovca zatiaľ ako pozorovateľa, ktorý sa po určitom čase môže stať jej právoplatným členom s hlasovacím právom. Treba zároveň spomenúť, že komisia prideľuje nielen šampionáty pod hlavičkou Majstrovstiev Európy, ale rozdeľuje aj počet miest pre jednotlivé federácie v týchto šampionátoch a podieľa sa na tvorbe ďalších pravidiel s platnosťou pre preteky pod hlavičkou FIM Europe. Slovenský zástupca zatiaľ síce z pozície pozorovateľa, však bude môcť tlmočiť požiadavky slovenskej plochej dráhy.

Predsedom FIM Europe je v súčasnosti Poliak Piotr Szymanski a podpredsedníčkou Susanne Huttinger z Rakúska. Členmi sú Gregor Arnšek zo Slovinska, Petr Moravec z Českej republiky, Darija Pavlic z Chorvátska, Nikolaj Krasnikov z Ruska (8-násobný majster sveta na ľadovej plochej dráhe), Christian Bouin z Francúzska, Kristel Gardell zo Švédska, Giuseppe Grandi z Talianska, Sergej Ljatosinskij z Ukrajiny, Matti Poysä z Fínska, Gyorgy Senyei z Maďarska, Dickie Staff z Veľkej Británie, Bjarne Fjord Thomsen z Dánska a Frank Ziegler z Nemecka.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M.Búri

 

Zliechovec_Jakub.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok