Skoč na obsah Skoč na menu

Plochodrážnici absolvovali sústredenie

Plochodrážnici absolvovali sústredenie

Speedway Club Žarnovica zorganizoval počas uplynulého víkendu pre svojich pretekárov a začínajúcich jazdcov zimné sústredenie. Chalani strávili víkend už tradične na chate Kollárová, kde sa im venovali naslovovzatí odborníci aj zo zahraničia.

Tretí rok v rade bola dejiskom zimného sústredenia chata Kollárová, tak dobre známa aj pre staršie generácie plochodrážnikov. Príjemné prostredie, sneh a teploty okolo nuly, zdalo by sa, že skôr išlo o oddych ako o prácu na sebe. No každý kto by prišiel na miesto činu videl by makať plochodrážnikov nielen na tele, ale aj v zručnosti a teoretických vedomostiach. Veď príprava na československú Extraligu sa nepodceňuje. Už je len na jazdcoch ako budú pokračovať ďalej a čím prekvapia na jar.

V piatok v neskorších popoludňajších hodinách okrem tradičného ubytovávania čakalo na pretekárov školenie z pravidiel plochej dráhy, ktoré absolvovali s rozhodcom Ľubošom Šmondrkom, trénerom Jánom Danielom a predsedom SC Mgr. Martinom Búrim. Po večeri ich potom čakal test z nadobudnutých vedomostí. V sobotu ráno začali rozcvičkou a potom na nich už čakal lyžiarsky vlek na Ski Blanc Ostrý Grúň. Inštruktorom bol opäť Ľuboš Šmondrk a Ján Daniel. Popoludní nasledovalo gro celého programu sústredenia a to technické školenie. Pozvanie z Poľska prijal Stanislaw Burza, vynikajúci pretekár a tuner v jednej osobe, ktorý sa našich chlapcov ujal najmä v poslednej sezóne, kedy im ladil motory. Spolu s ním bol pozvaný aj bývalý český šampión Adrián Rymel, ktorý roky strávil v britských, či poľských kluboch. Taktiež pred večerom prišiel aj Rudy Baniari, mechanik Martina Vaculíka. Všetci traja mali čo hovoriť a tak bolo o program postarané na plných päť hodín a po výdatnej večeri pokračovalo školenie až prakticky do noci. Rudy chlapcom rozprával a na Martinovom vybavení ukazoval, čo má mať a v akom stave pripravené pretekár na všetky preteky. Tiež spoločne s Jánom Danielom pre jazdcov pripravili súťaže, kedy museli na svojich motorkách splniť určené úlohy (výmena zadnej hrany, rozety, rozloženie a poskladanie spojky, výmena prednej dečky). Jakub Valkovič, Ján Mihálik a Patrik Búri si vďaka svojim víťazstvám v týchto súťažiach mohli odniesť zaujímavé a u plochodrážnikov cenené výhry (zadnú gumu, oleje, spreje na reťaz...). Staszek Burza zase vysvetľoval nielen prípravu techniky na preteky, ale aj nastavovanie karburátora, spojky, výmenu trysky a ďalších dôležitých vecí. Adrian Rymel taktiež všetko dopĺňal svojimi skúsenosťami a postrehmi. Školenia sa zúčastnila aj väčšina mechanikov pretekárov. Potom už nasledovala dlhoočakávaná večera - pečené prasiatko, ktoré nasýtilo všetkých cca 30 prítomných a ešte aj ostalo na druhý deň. Potom pokračovalo technické školenie v jednotlivých skupinkách utvorených okolo Staszeka Burzu a Adriána Rymela. Toto mohli využiť pretekári, ktorí si so sebou priniesli svoje motocykle a spoločne so spomínanými si mohli skúšať rôzne nastavenia.

Aj nedeľné dopoludnie bolo pomerne náročné. Tentoraz na kondičku. Tú si u jazdcov poriadne preveril Martin Vaculík. Jeden a pol hodiny sa inak zdá krátky čas, no jazdci sa za ten čas dostali na dno svojich síl. Martin im samozrejme počas toho vysvetľoval čo majú pre lepšiu kondičku robiť, ako sa stravovať a podobne. To všetko za prítomnosti kamery z RTVS. Potom pokračovalo teoretické školenie v angličtine a opäť v technike. To viedol Adrián Rymel, ktorý roky strávil ako pretekár klubov na Britských ostrovoch. Chlapci si pomedzi to odskočili zacvičiť klikmi, keď náhodou zabudli nejaké dôležité plochodrážne výrazy v angličtine :-). Potom ich už čakalo záverečné vyhodnotenie z úst inštruktorov a najmä trénera Jána Daniela. Ten nezabudol vyzdvihnúť kondičnú prípravu najmä jazdcov, ktorí už v minulých sezónach jazdili s licenciami. Taktiež zdôraznil potrebu kvalitnejšej kondičnej príprave u začínajúcich jazdcov zo Speedway Academy. Na záver posilnení dobrým obedom a s pocitom dobre stráveného času, odchádzali všetci účastníci domov.

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

sustredenie.JPGsustredenie1.JPGsustredenie10.JPGsustredenie2.JPGsustredenie3.JPGsustredenie4.JPGsustredenie5.JPGsustredenie6.JPGsustredenie7.JPGsustredenie8.JPGsustredenie9.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok