Skoč na obsah Skoč na menu

Martin Vaculík začal poľskú ligu famózne

Martin Vaculík začal poľskú ligu famózne

Na veľkonočný pondelok sa začala už aj najlepšia plochodrážna liga na svete - poľská Ekstraliga. A to závodom Toruń - Gorzów, ktorý bol reprízou minuloročného finále. S vestou Gorzówa sa proti svojmu minulosezónnemu klubu z Toruńe postavil Martin Vaculík.

Závody pre Gorzów nezačali najlepšie, keď prvé dve jazdy ich pretekári prehrali. Na štart tretej jazdy sa však postavil Vaculík s Przemyslawom Pawlickim, ktorí išli hneď do čela jazdy, aby podvojné víťazstvo udržali až do konca jazdy a znížili tak stav pretekov. Slovenský pretekár sa potom predstavil v šiestej jazde a opäť s Przemyslawom Pawlickim a znova z toho bol výborný štart hostí a podvojné víťazstvo 5:1. Pričom Martin si hneď po štarte musel poradiť v súboji na lakte s majstrom sveta z roku 2012 Chrisom Holderom. V deviatej jazde sa Maťo predstavil opäť s Przemyslawom Pawlickim proti aktuálnemu majstrovi sveta Gregovi Hancockovi a Michaelovi Jepsenovi Jensenovi. A táto jazda sa stala koncertom žarnovického pretekára, ktorý sa hneď po štarte dostal do čela, aby neustále navyšoval svoj náskok. Jazda, ale skončila 3:3, pretože Przemyslaw Pawlicki po dvoch víťazstvách tentokrát prišiel do cieľa až na poslednom mieste. V trinástej jazde stretnutia sa Martin predstavil proti domácemu páru s Bartoszom Zmarzlikom. Pričom Maťo mal opäť atómový štart, po ktorom sa bezpečne udržal v čele jazdy až do jej konca. Čo bolo však dôležité, hneď za Vaculíkom prišiel do cieľa Bartosz Zmarzlik a tak hostia vyhrali jazdu v pomere 5:1 a prvýkrát sa ujali v stretnutí vedenia. V poslednej jazde síce Vaculík prišiel o neporaziteľnosť v závode, keď ho porazil Greg Hancock. A prvýkrát skončila jeho jazda prehrou hostí v pomere 2:4. Ale bola to sladká prehra, keďže hostia napokon celkovo vyhrali 46:44. Ale Martin sa mohol stať aj neporazeným závodníkom stretnutia, pretože po výbornom štarte išiel do čela aj tejto jazdy, ale tá musela byť prerušená pre pád Bartosza Zmarzlika a Adriana Miedzińskeho, za ktorý bol vylúčený Zmarzlik. A v opakovanej jazde išiel Maťo síce zase po štarte do čela, ale v priebehu jazdy ho predbehol práve Hancock. Martin sa stal najlepším pretekárom stretnutia, keď dokopy pozbieral dvanásť bodov, ku ktorým pridal ešte dva bonusové body a tak z toho bolo štrnásť bodov z pätnástich možných. Ostáva, len dúfať, že Maťo si formu prenesie aj do českej Extraligy, kde bude hájiť farby Žarnovice.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok