Skoč na obsah Skoč na menu

Praha lepšia než Terenzano, Nagyhalász a Rivne

Praha lepšia než Terenzano, Nagyhalász a Rivne

Štvorica žarnovických pretekárov absolvovala za včerajší a dnešný deň štyri preteky. Pokým pondelkové kvalifikačné kolá Majstrovstiev Európy boli skôr o zbieraní skúseností z významných podujatí, dnešné preteky mali byť o zbieraní bodov a dobrých umiestneniach.

Ján Mihálik cestoval v pondelok do talianskeho Terenzana, kde absolvoval svoj prvý reprezentačný štart v Majstrovstvách Európy, konkrétne v kvalifikačnom kole jednotlivcov. Najmladší účastník pretekov zbieral hlavne skúsenosti. V silnej konkurencii dokázal získať jeden bod na úkor Lotyša Kolodinského, pred ktorým aj skončil v konečnom poradí na pätnástom mieste. "V poslednej jazde sme s Mäkinenom v prvom kole po kontakte padli a boli obaja vylúčení. Bolo to zvláštne, nechápem. Mali sme ísť obaja na reštart. Ale inak dráha bola dobrá. Na tréningu ju riadne naliali a veľa sa padalo. Cez preteky však bola super. Niečo podobné ako v Žarnovici len užšie," v skratke zhrnul svoje pôsobenie v Terenzane Ján Mihálik.

Druhým, ktorý reprezentoval Slovensko v kvalifikačnom kole ME jednotlivcov bol Patrik Búri v maďarskom Nagyhalásze. Tomu sa darilo ešte menej a nezískal ani bod. "Vôbec to nechápem. Nič mi nešlo. Všetky nastavenia som mal také isté ako na Majstrovstvách Maďarska. Nič sme nemenili. No nešlo to. Dráha bola iná a nepodarilo sa nám potom do nej doladiť," zhodnotil Patrik Búri.

"Dnes to bola hrôza. Po trojdňových dažďoch uvalcovali dráhu a na tréningu bola ešte dobrá. Potom ju však naliali a bola to taká plastelína, že sa na tom jazdilo ako na bicykloch. Skúsení jazdci sa sťažovali. Padalo sa v každej jazde. Ja som to zabalil pred poslednou jazdou s jedným bodom, lebo to bolo nebezpečné. A práve tá jazda sa potom opakovala kvôli pádom asi dvakrát. To som len do depa počul štart, jedno kolo a potom sirény. Takto to bolo celé," neskrýval sklamanie v hlase Patrik Búri po pretekoch v Rivne.

Lepšie to už bolo v Prahe. "Som sklamaný. Bol som až piaty. Nepodarilo sa mi dostať do finále," začal rozprávanie Ján Mihálik, ktorý po pódiovom umiestnení v Plzni chcel pokračovať rovnakým tempom aj v Prahe počas druhého kola MČR juniorov. "Nazbieral som desať bodov. Preteky vyhral Krčmář pred Mikelom, Novákom a Hájekom. Ešte máme jedno kolo v júni v Pardubiciach, dúfam, že tam zajazdím lepšie," neskrýval Janči nádej zabojovať o medaile. "Jakub mal šesť bodov. Ale boli to čudné preteky. Také zvláštne. Jazdili s nami aj pretekári na 250-tkách. Jakub slabo štartoval. Potom síce zo dvakrát predbiehal, ale štartami toho veľa stratil," pridal svoj pohľad na pražské preteky Jakubov otec Štefan Valkovič. Najmladší zo žarnovických pretekárov David Pacalaj však hýril šťastím. So ziskom šiestich bodov bol veľmi spokojný. Ide zatiaľ o jeho najlepší bodový zisk z oficiálnych pretekov a ostáva dúfať, že práve tým sa dokáže naštartovať k lepším výsledkom a napredovaniu.

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok