Skoč na obsah Skoč na menu

Štartovná listina a informácie k MS speedway v Žarnovici

Štartovná listina a informácie k MS speedway v Žarnovici

Najvýznamnejšie podujatie na žarnovickej plochej dráhe za posledné desaťročie sa blíži. Už len pár dní nás delí od súbojov o postup do Grand Prix pre rok 2018. Do Žarnovice si to v sobotu 6. mája zamieri poriadna kvalita z dvanástich krajín. V nasledujúcich riadkoch Vám ponúkame niekoľko dôležitých informácií.

Prípravy na tak významné podujatie, aké organizuje Speedway Club Žarnovica v spolupráci s Mestom Žarnovica a za podpory Banskobystrického samosprávneho kraja, Slovenskej motocyklovej federácie, firiem FUCHS, TUBEX, DARO, MITAS a ďalších, vrcholia. Sviatok práce - 1.máj oslávilo viac ako dvadsať členov a sympatizantov klubu na štadióne, pričom stihli natrieť drevené mantinely, nainštalovať na ne plachty sponzorov, umyť nafukovacie mantinely, grédrovať a valcovať dráhu, vyčistiť a prepláchnuť odvodňovací systém dráhy a urobiť množstvo ďalších vecí potrebných na zabezpečenie takého významného podujatia.

Fanúšikov však asi najviac zaujíma podoba štartovnej listiny. V nej došlo k jednej zmene, keď namiesto avizovaného Matěja Kúsa bude reprezentovať Českú republiku spoločne s Eduardom Krčmářom ostrieľaný borec Tomáš Suchánek.

1 Andrij Karpov, Ukrajina

2 Martin Vaculík, Slovensko

3 Grigorij Laguta, Rusko

4 Andžejs Lebedevs, Lotyšsko

5 Adrian Miedziński, Poľsko

6 Mark Riss, Nemecko

7 Norbert Magosi, Maďarsko

8 Eduard Krčmář, Česká republika

9 Troy Batchelor, Austrália

10 Michele Paco Castagna, Taliansko

11 Nick Škorja, Slovinsko

12 Patrik Búri, Slovensko

13 Tomáš Suchánek, Česká republika

14 Matej Žagar, Slovinsko

15 Patryk Dudek, Poľsko

16 Leon Madsen, Dánsko

Náhradníci

17 Ján Mihálik, Slovensko

18 Jakub Valkovič, Slovensko

V štartovnej listine, ktorá je poriadne nabitá kvalitnými pretekármi tak možno nájsť mená troch aktuálnych účastníkov Grand Prix, pričom Martin Vaculík v tej úvodnej uplynulú sobotu vyhral, Patryk Dudek bol tretí a Matej Žagar siedmy. Zaujímavosťou je že väčšina nasadených pretekárov už aspoň v jednej Grand Prix štartovala. Pričom chuť víťazstva už okrem spomínaného Martina Vaculíka pozná aj Matej Žagar a Adrian Miedziński. Štartovná listina ďalej obsahuje mená Majstrov Európy jednotlivcov (Martin Vaculík, Grigorij Laguta, Matej Žagar), medailistov tohto šampionátu (Andrij Kobrin). Tiež majstrov sveta družstiev (Miedziński, Dudek) a ďalších pretekárov s množstvom úspechov. Netreba zabúdať ani na dravú mlaď, ktorú reprezentujú najmä Andžejs Lebedevs, Nick Škorja, či Eduard Krčmář. O body sa budú biť aj jazdci, čo toho majú v Žarnovici najviac najazdené ako Tomáš Suchánek, či Norbert Magosi. Je ťažké uhádnuť postupovú sedmičku jazdcov a už takmer nemožné vedieť dopredu víťaza. Stať sa môže čokoľvek, stačí jedna pokazená jazda, porucha motocykla, zaváhanie na štarte....

Fanúšikovia, ktorých zajíma aj tipovanie výsledkov, majú možnosť urobiť tak aj pre žarnovické preteky v stávkovej kancelárii NIKÉ. Tu môžu typovať nielen poradie na prvých troch miestach, ale aj niektoré vzájomné duely vybraných jazdcov.

Podujatie bude moderovať osvedčená dvojica Alenka Neuschlová a Alex Štefuca.

Takéto zaujímavé preteky, ktorých organizácia je na pomery žarnovickej plochej dráhy mimoriadne finančne náročná (organizátor vypláca za umiestnenie jazdcom spolu okolo 16 000 eur, pokým napr. v motokrose jazdci platia organizátorovi štartovné). Aj napriek tomu sa Speedway Club Žarnovica snaží nastaviť vstupné tak, aby bolo podujatie prístupné všetkým fanúšikom. Je to aj vďaka už spomínaným sponzorom, ktorých logá budete môcť vidieť počas pretekov na štadióne. Ešte stále až do piatku (5.5.) 17.00 hodiny bude prebiehať aj predpredaj vstupeniek, pričom výhodou je nielen lacnejšia vstupenka na hlavnú (starú) tribúnu ale aj skutočnosť, že sa majiteľ vyhne čakaniu v radoch pri pokladniach a vymení si predpredajovú vstupenku za pásku pri stánku určenom len pre to.

Vstupné:

Stará tribúna - 10 eur (tu neplatia žiadne zľavy, iba deti do 10 rokov zadarmo v sprievode rodiča)

Nová tribúna a ovál - 7 eur

Deti do 10 rokov - zadarmo (nová tribúna a ovál)

Držitelia preukazov ZŤP - zadarmo (nová tribúna a ovál)

Bývalí plochodrážni pretekári - zadarmo (nová tribúna a ovál)

Deti do 18 rokov - 5 eur (nová tribúna a ovál)

Dôchodcovia - 3 eurá (nová tribúna a ovál)

Ako je už niekoľkoročným zvykom na podujatiach SC Žarnovica aj tentoraz bude počas pretekov predaj suvenírov s grafikou domácich pretekárov a z domácich pretekov. Budú to šálky, fotky, nálepky, DVD, plagáty, pexesá, puzzle, perá a ďalšie veci.

Brány štadióna sa už tradične otvoria o 9.00 hod., kedy bude otvorený aj stánok Informácií, kde si budete môcť napríklad vopred vymeniť predpredajové vstupenky, alebo zakúpiť programy, vstupenky, perá a zistiť všetko potrebné k pretekom. Pokladne pri bránach sa otvoria o 12.00 hod.

Tréning účastníkov Kvalifikácie do GP bude o 10.30, pričom pre vstup už bude potrebná vstupenka na preteky. Preteky sa začnú slávnostným nástupom o 15.00 hod.

plagat-GP-kvalifikacia.png

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok