Skoč na obsah Skoč na menu

Informácie k nedeľným pretekom Extraligy

Informácie k nedeľným pretekom Extraligy

Žarnovická plochá dráha sa vracia kam patrí. Väčší počet pretekov, nárast jazdeckej základne, pravidelný plochodrážny život a veľa ďalšieho...fanúšik si mohol všimnúť, že za posledných šesť rokov sa žarnovická plochá dráha dostáva na úroveň svojich najlepších rokov - 80 rokov minulého storočia. Už v nedeľu nás čaká ďalší vyšší level - československá Extraliga!

Žarnovica jazdila za celú existenciu svojho plochodrážneho mančaftu iba jedinýkrát československú extraligu. Bolo tomu tak v roku 1985. Odvtedy dolu Hronom pretieklo množstvo vody. Najprv prišli ťažké chvíle tohto krásneho športu v našom mestečku, no aj tie pominuli a žarnovická plochá dráha sa vracia do rokov svojej najväčšej slávy. Po 32 rokoch sem prichádza aj československá Extraliga.

Už v najbližšiu nedeľu 14. mája sa do Žarnovice dostavia tímy zo Slaného, Prahy a Pardubíc, v ktorých bude to najlepšie čo česká plochá dráha má, nevynímajúc ani Václava Milíka, Josefa Franca a ďalších pretekárov, ktorí patria medzi ozdoby aj významných podujatí. Domáci tím sa proti svojmu súperovi postaví v zostave zloženej hlavne zo slovenských pretekárov. Na nástup privedie tréner Ján Daniel aj Martina Vaculíka, či jednu kvalitnú oporu zo zahraničia. Potom to už budú samí odchovanci spomínaného trénera. Aj české kluby s najväčšou pravdepodobnosťou posilnia svoje rady kvalitnými Poliakmi, možno jedným z nich bude aj bývalý pretekár GP Sebastian Ulamek, ktorý vyštartoval v obidvoch doterajších stretnutiach Extraligy za Prahu. Zostavy tímov sú však vždy zahalené tajomstvom a k ich odhaleniu prichádza zhruba 24 hodín pred pretekmi, dokedy majú manažéri povinnosť ich nahlásiť.

Preteky sa začínajú v nedeľu o 15.00 hod. slávnostným nástupom, počas ktorého čaká na fanúšikov aj jedno prekvapenie. SC Žarnovica sa snaží nezabudnúť ani na históriu a práve tým smerom bude nastavený nielen nástup pretekárov.

Brány štadióna sa otvoria v nedeľu o 9.00 hod, odkedy si bude možné zakúpiť aj vstupenky. Na špičkových pretekárov z Čiech, Poľska, či na domácich borcov na čele s Martinom Vaculíkom sa budú môcť fanúšikovia pozrieť za nasledovné vstupné, ktoré je jednotné pre celý štadión:

Dospelí - 7 eur

Študenti do 18 rokov - 5 eur

Dôchodcovia - 3 eurá

Deti do 10 rokov - zadarmo

Držitelia ZŤP preukazov - zadarmo

Bývalí pretekári - zadarmo

Počas pretekov bude samozrejme fungovať aj predaj suvenírov pre fanúšikov. V stánku pri vstupe na štadión bude možné nájsť nálepky, plagáty, puzzle, šálky,

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok