Skoč na obsah Skoč na menu

Cez víkend pokračuje Pohár priateľstva v Poľsku

Cez víkend pokračuje Pohár priateľstva v Poľsku

Do Poľska sa presúva Pohár priateľstva so svojim druhým kolom. V sobotu a nedeľu 3. a 4. júna sa bude bojovať najprv o ligové body a potom v pretekoch jednotlivcov vo Świetochlowiciach. Pre žarnovickú plochú dráhu ide o pomerne blízku destináciu.

Žarnovická plochá dráha mala kontakty so Świetochlowicami aj na prelome 70 a 80 rokov minulého storočia. Táto spolupráca bola obnovená aj pre tento rok, keď Świetochlowice sú súčasťou Pohára priateľstva. Plochá dráha v tomto meste má svoju tradíciu, aj keď posledné sezóny prežíva znovuoživenie po niekoľkých rokoch bez pretekov.

Cez víkend práve tu na Skalke, ako sa nazýva štadión, bude bojovať tím SC Žarnovica o ligové body. Oproti Debrecenu dochádza však ku dvom zmenám. Nakoľko je v Poľsku dolná veková hranica pre možnosť štartovať v pretekoch aj so seniormi 16 rokov, do Świetochlowíc nepocestuje David Pacalaj, ktorý 16 rokov oslávi až 17. októbra. Neplánovaný škrt prišiel po páde Jána Mihálika v Debrecene. Ten sa našťastie síce obišiel bez zranení, ale silne "potlčený" žarnovický junior dostáva prestávku, aby sa budúci týždeň mohol predstaviť v Majstrovstvách Európy juniorov v maďarskom Nagyhalásze.

V zostave Jána Daniela sa tak nachádza Patrik Búri a Jakub Valkovič. Vypomôcť by mal Moravák Martin Gavenda a namiesto Jána Mihálika bol dohodnutý štart Bulhara Milena Maneva, ktorého výkony z roka na rok rastú. Z našich súperov nastupuje v najsilnejšej zostave opäť Rivne, ktoré má celú štvoricu pretekárov z víťazného tímu z Debrecenu. V maďarskom tíme dochádza k zmene, keď z neho vypadol najlepší pretekár József Tabaka, ktorý prišiel minulý víkend na domácej dráhe o všetky tri motory a čaká na tunera, kým mu ich dá dokopy. S rastom výkonnosti sa dá rátať u domácich Poliakov, kde nechýba ani Hubert Legowik. K zmenám došlo aj u Pardubíc, ktoré si vypomáhajú aj s pretekármi z iných klubov, keďže sa preteky kryjú s reprezentačným štartom juniorov.

Zostavy tímov:

Świetochlowice: Hubert Legowik, Mateusz Pacek, Robert Chmiel, Bartosz Szymura

Rivne: Marko Levišin, Stanislav Mielničuk, Viktor Trofimov, Andrij Kobrin

Pardubice: Ondřej Smetana, Martin Mejtský, Jaroslav Petrák, Michal Dudek

Žarnovica: Patrik Búri, Jakub Valkovič, Martin Gavenda, Milen Manev

Debrecen: Roland Benko, Péter Vida, Róbert Szegvári, Sándor Kónya

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

poharpriatelstva.jpg

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok