Skoč na obsah Skoč na menu

Plochodrážna Grand Prix pokračuje v Prahe

Plochodrážna Grand Prix pokračuje v Prahe

V sobotu 10. júna pokračuje 12-dielny seriál Veľkých cien na plochej dráhe svojim štvrtým zastavením tentoraz v Prahe. Na štart sa postaví aj momentálne piaty muž celkového poradia, Slovák Martin Vaculík.

Pražská Grand Prix je už 21 rokov súčasťou kalendára FIM. Najlepší jazdci sveta sa tu každoročne schádzajú, aby zvádzali boje o každý bodík, ktorý rozhoduje často o titule majstra sveta. Svedčí o tom aj štatistika, že až v desiatich prípadoch, kedy sa pretekár tešil z víťazstva v pražskej GP, vyhral aj svetový titul.

V sobotný večer sa rozhoria boje v mimoriadne vyrovnanej konkurencii jazdcov, kde bez šance na víťazstvo nie je ani náš reprezentant Martin Vaculík. Martin síce stráca štyri body na prvého v priebežnom poradí, no dobehnúť túto stratu môže už teoreticky vo svojej druhej jazde a to ho čaká okrem tej pražskej ešte osem pretekov GP. Vedúcim mužom poradia je Poliak Patryk Dudek s jednobodovým náskokom na Jasona Doylea a Fredrika Lindgrena. Ďalšie dva body stráca Maciej Janowski a potom už nasleduje náš reprezentant. Do horných priečok sa budú snažiť prehovoriť aj ďalší. So záujmom sa bude sledovať výkon divokej karty pre tieto preteky českého Václava Milíka. Vylepšiť si reputáciu po zranení sa bude snažiť aj Dán Nicki Pedersen.

Preteky, ktoré sa v posledných rokoch tešia obrovskému záujmu fanúšikov sa začínajú úderom 19.00 hodiny.

 

Text: Mgr. Martin Búri

Foto: Michal Krupa

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok