Skoč na obsah Skoč na menu

V Rivne skončili naši na stupňoch víťazov

V Rivne skončili naši na stupňoch víťazov

Tretím podujatím za tretí víkend pokračoval Pohár priateľstva najprv ligovým stretnutím v sobotu v ukrajinskom Rivne. Sem cestovali viaceré tímy oslabené najmä pre termínové kolízie s inými pretekmi. Tak bolo aj v prípade Speedway Clubu Žarnovica, ktorý prvýkrát reprezentoval aj pretekár z plochodrážne exotickej krajiny.

Každý tím riešil pred pretekmi problém so zostavou. Najlepšie na tom boli domáci Ukrajinci, ktorí síce museli oželieť Marka Levišina, ktorý štartoval v ME juniorov v Nagyhalásze, avšak k oslabeniu tímu nedošlo. Horšie to už bolo s ďalšími. Maďari museli improvizovať s trojicou pretekárov, ktorí oželeli účasť v druhom kole svojich majstrovstiev. Česi riešili kolíziu nielen s pretekmi ME juniorov, ale aj s Preborom v Chabařoviciach. Poliaci prišli o svoje posily z iných klubov, kvôli ich ligovým štartom a o svojho Mateusza Paceka, ktorý sa zranil. Žarnovická zostava bola osekaná nielen kvôli štartu Jána Mihálika v ME juniorov, ale aj absencii Davida Pacalaja z rodinných dôvodov. Aj napriek tomu však Žarnovicu mali reprezentovať štyria pretekári, keď Patrika Búriho a Jakuba Valkoviča mali doplniť Milen Manev a Martin Gavenda. Pokým bulharský pretekár nakoniec svoju účasť odriekol kvôli absencii svojho mechanika, pretekár z Moravy musel odriecť, keď zistil, že má už dva mesiace prepadnutý pas. Dieru v zostave sa však podarilo riešiť operatívne a vestu so slovenským dvojkrížom obliekol argentínsky pretekár Christian Zubillaga, ktorý mal pôvodne plniť rolu mechanika svojho krajana Facunda Albina, ktorý zase lepil zostavu Świetochlowíc. 

Samotné preteky, ktoré videlo asi 4 000 divákov, sa taktiež nevyhli problémom. Štartovacie zariadenie štrajkovalo a predlžovalo preteky až do večerných hodín. Tie ovládli podľa očakávania domáci pretekári z Rivne. Na stupňoch víťazov im robili spoločnosť aj pretekári zo Świetochlowíc a prvýkrát v súťaži vstúpili medzi najlepších aj naši pretekári. Opäť sa potvrdila vyrovnanosť účastníkov súťaže, keď išlo o malé bodové rozdiely.

Výsledky:

Rivne 32 (Stanislav Mielničuk 10, Andrij Kobrin 9, Vitalij Lysak 8, Maksim Rozoščuk 5) 

Świetochlowice 25 (Facundo Albin 13, Tomasz Rempala 11, Krystian Stefanów 1)

Žarnovica 23 (Patrik Búri 10, Christian Zubillaga 9, Jakub Valkovič 4)

Padubice 20 (Tomáš Suchánek 10, Jaroslav Petrák 5, Martin Mejtský 5)

Debrecen 17 (József Tabaka 15, Róbert Szegvári 2, Sándor Kónya 0)

 

Zdroj: speedwayclub.sk/ M. Búri

 

jakub_SFCrivne_2017.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok