Skoč na obsah Skoč na menu

Kopřivnice zažila veľký comeback aj so slovenským zastúpením

Kopřivnice zažila veľký comeback aj so slovenským zastúpením

Kopřivnická plochá dráha má za sebou bohatú históriu, ktorá sa začala písať rok po začiatku tej žarnovickej, v roku 1954. Počas tohto obdobia zažila veľa veľkých chvíľ, no aj ťažké obdobia. No na preteky sem chodilo vždy veľké množstvo fanúšikov. Aj napriek snahe mesta zlikvidovať plochodrážny ovál, povstala nová snaha plochodrážnych zapálencov, ktorí dokázali po deviatich rokoch opäť zorganizovať plochodrážne podujatie. Nechýbali pri tom ani dvaja pretekári zo Žarnovice.

Kopřivnická dráha bola vždy známa svojou extrémnou dĺžkou a náročným povrchom. V nedeľu 25. júna sa účastníci mohli presvedčiť, že pokým dĺžka ostala zachovaná (okolo 480 metrov - o 80 metrov prekračuje maximálnu dĺžku pre klasickú plochú dráhu a preto nemôže vlastniť licenciu FIM, či FIME), jej náročnosť bola privezením nového materiálu a množstvom práce, znížená a účastníkov čakala kvalitná dráha, na ktorej sa mohli sústrediť na súboje medzi sebou.

Takmer 3 000 divákov bolo zvedavých na comeback v podobe Preboru ČR jednotlivcov, ktorý priviedol na štart osemnásť pretekárov zo šiestich krajín. V žarnovických farbách a predstavili Jakub Valkovič a David Pacalaj.

Preteky mali jedného veľkého suveréna, ktorým bol pražský Josef Franc, ktorý nestratil náklonnosť k tamojšej dráhe ani po rokoch. V dobrom svetle sa od úvodných jázd ukázal aj Martin Gavenda, ktorý ako jediný z účastníkov mohol využiť možnosť tréningu na ovále krátko pred ukončením rekonštrukcie. Keďže sa spomínaný tréning uskutočnil počas týždňa, nemohli sa ho zúčastniť naši pretekári, ktorí pôvodne chceli trénovať na obnovenej dráhe, no nabitý kalendár počas víkendov im to nedovolil. Diváci videli pekné preteky, kde sa veľa bojovalo, ale aj predbiehalo. O súboje sa starali aj naši juniori. V deviatej jazde to bol David Pacalaj, ktorý išiel do riadneho súboja so svojim vrstovníkom Janom Kvěchom z Prahy. Súboj na ostrie noža ponúkol aj Jakub Valkovič, keď po slabšom štarte sa snažil predbehnúť Rumuna Adreia Popu. Dokonca vo výjazde pred cieľom tretieho kola došlo medzi jazdcami ku kontaktu no ustáli to a bojovali ďalej. Najkrajší okamih, ktorý potešil fanúšikov zo Slovenska, ktorí do Kopřivnice cestovali niekoľkými autami, ponúkol mladší z našej dvojice David, keď v trinástej jazde zvíťazil pred skúseným Bulharom Milenom Manevom, ktorý však svoju kožu nepredal lacno a celé štyri kolá dobiedzal na nášho juniora.

Preteky sa stali korisťou už spomínaného Josefa Franca, ktorý nenašiel premožiteľa. O ostatných miestach na stupňoch víťazov musela rozhodnúť dodatková jazda. Pred ňou sa boja o druhé miesto vzdal Zdeněk Simota a tak diváci videli peknú jazdu štvorice dvanásťbodových jazdcov. Víťazne z nej vyšiel Norbert Magosi, ktorý pripomínal Magosiho spred desiatich rokov.

Po 26 jazdách nasledovali ešte ďalšie tri ako doplnkové, ktoré mali rozhodnúť o víťazovi Memoriálu Michala Matulu. Z nich víťazne vyšiel tentoraz Martin Málek, ktorý v krásnom súboji trvajúcom štyri kolá nechal za sebou Josefa Franca.

Výsledky:

1. Josef Franc, Praha 15

2. Norbert Magosi, Maďarsko 12+3

3. Ondřej Smetana, Praha 12+2

4. Martin Málek, Březolupy 12+1

5. Milen Manev, Bulharsko 12+0

6. Zdeněk Simota, Plzeň 12+NS

7. Michal Dudek, Slaný 11

8. Martin Gavenda, Březolupy 10

9. Denis Fazekas, Maďarsko 8

10. Jan Kvěch, Praha 8

11. David Pacalaj, Žarnovica 7

12. Filip Hájek, Praha 7

13. Andrei Popa, Rumunsko 6

14. Jakub Valkovič, Žarnovica 4

15. Václav Kvěch, Praha 3

16. Sindy Weber, Nemecko 3

17. Pavel Čermák, Praha 3

18. Krzysztof Nowacki, Poľsko 0

Memoriál Michala Matulu:

1. Martin Málek, 2. Josef Franc, 3. Norbert Magosi, 4. Zdeněk Simota

 

Zdroj: speedwayclub.sk/M. Búri

 

prebor-kopr.JPGprebor-kopr_02.JPGprebor-kopr_03.JPGprebor-kopr_04.JPGprebor-kopr_05.JPGprebor-kopr_06.JPGprebor-kopr_07.JPG

 
 

Partneri SMF

futurum.png esxmedia.png  nfa_group-3.png foxracing.png rona.png maad.jpg event_service.pngjohnny_servis.pngvictory_sport.png

Mediálni partneri

countrycross.pngsvetmotocyklov.png motocykel.pngmotoride.png


 

NAVIGÁCIA

KONTAKT

Slovenská Motocyklová Federácia (SMF)

Športovcov 340

017 01 Považská Bystrica, Slovakia

M: +421 903 695 835, T: +421 42 426 0332

E: smf@smf.sk

NOVINKY NA EMAIL

Pre odber noviniek od SMF je nutné súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Buďte s nami v kontakte


© 2013 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. Tvorba web stránok